Yandex Navigasyon İle Park Yeri Aramaya Son!

317

Yandex Navigasyon uygulaması güncellenen haliyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bundan sonraki süreçte yapılacak yolculuklar sırasında hangi şeridin daha uygun olduğundan nereye park edilebileceğine kadar önemli bilgilere ulaşmak mümkün olacak. Konuya ilişkin detaylar haberimizde.

Nüfus ve araç yoğunluğu sebebiyle şehir içinde veya dışında trafikte kalmak kabus gibi gelebilir, ya da adrese ulaşıldığında nereye park edileceği sorusu uzun bir müddet sürücünün oyalanmasına neden olabilir. Böyle durumlarda otomobil sahiplerine yardımcı olacak uygulamalardan birisi Yandex Navigasyon. Uygulamaya getirilen güncelleme ile yolculuk halindeyken hangi şeridin daha uygun olduğu ve park yeri konusunda bilgilere ulaşma imkanı sunulacak.

Yandex navigasyon bünyesinde bulunan fonksiyonel özellikler ile sürücülere yollarda yardımcı önemli uygulamalardan biri olmaya devam ediyor. Uygulamaya günlük yaşamı kolaylaştırmayı hedefleyen yenilikler ekleniyor. Bu anlamda öncelikle İstanbul haritasına büyük bir güncelleme getirildi ve ardından Ankara, İzmir, Antalya, Kocaeli ve Bursa haritalarında güncellemeye gidildi.

yandex navigasyon

Sonuç olarak 23115 noktada 38628 değişiklik gerçekleştirildi ve haritaya da 6959 yeni yol bilgisi dahil edildi. Ayrıca 5119 güzergahta kapatıldı. Tüm bunların yanı sıra 2583 noktada hız limitleri güncellenerek 666 yolda değişiklik yapıldı ve 501 caddenin ismi değişti. 256 köprü ve tünel bilgisi ise eklenenler arasında yerini aldı.

Yandex Navigasyon için yapılan son güncelleme ile beraber “şerit yönlendirmesi” özelliği sayesinde yolculuk esnasında en doğru şerit bilgisi sürücülere verilecek. Böylece trafik düzeni oluşturmanın yanında dönüşlerin kaçırılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor. Haritaya eklenen güvenli şerit bilgilerinin şehirlere göre durumu ise İstanbul’da 695, Ankara’da 390, İzmir’de 108, Antalya’da 85, Bursa’da 109 ve Kocaeli’nde 37 yol şeklinde.

Güncellemede ki “park yerleri” özelliği de sürücülerin varış noktasındaki en uygun otopark yerlerini görebilmesine yardım edecek. İstanbul’un ardından yenilik Ankara’da da devreye girdi ve başkentteki toplam 445 park alanı bilgisi haritaya eklendi. Sürücülerin bu özelliği nasıl kullanacağı konusuna gelirsek:

Cevabı varış noktasına yaklaşıldığı zaman ekranda beliren “p” putonuna tıklamak şeklinde vermek mümkün. Ayrıca belirtmemiz gerekiyor ki ücretli- ücretsiz ve açık- kapalı otopark seçenekleri arasından tercih de yapılabilecek. Sürücüler için güzel yenilikler sunmaya hazırlanan Yandex Navigasyon uygulamasının ne gibi geri dönüşler ile karşılaşacağını ise bekleyip göreceğiz.

 

kaynak:donanımhaber