WhatsApp Artık Reklam Alacak

683

WhatsApp Artık Reklam Alacak. Facebook tarafından satın alındıktan sonra bazı ne gibi değişikliklere uğrayacağı merak edilen Whatsapp’ın artık kullanıcılarına tanıtım ve reklam mailleri göndereceği açıklandı.

Facebook tarafından satın alınan WhatsApp bir çok kullanıcının tepsini çekeceği düşünülen reklam yeniliğini duyurdu. Bu konuyla ilgili olarakta büyük reklam şirketleriyle görüşmelere başlandı. Fakat reklam yeniliğinin bir çok kullanıcının tepkisini çekeceği düşünülüyor. Hatta reklamlardan sonra bir çok kullanıcının alternatif mesajlaşma yazılımlarına geçeceği düşünülüyor.

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın reklamlarını direkt kullanıcılara mesaj olarak gönderecek. Resmi olarak bir tarih açıklaması yapılmasa da reklamlarının testleri Amerika’da başladı. Zamanla diğer bölgeler için çalışmaların başlayacağını tahmin ediyoruz.

WhatsApp Artık Reklam Alacak açıklaması Mark WhatsApp’ı satın alırken karşı çıkanların ve satışı iptal ettirmeye çalışanların haklı olduğunun bir göstergesi olarak düşünülmektedir.

WhatsApp Hakkında Daha Fazla Bilgi;

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 2G, 3G, 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video,ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.

Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır.