Uçak Şirketi Boeing Kendini İmha Eden Telefon Üretecek!

125

Apple’ın rakipleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Bildiğimiz markaların dışında çok farklı bir isim ünlü teknoloji şirketinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Uçak üretimi konusunda öncü isimlerden biri olan Boeing şimdide telefon sektörüne yeşil ışık yaktı. Detaylar haberimizde.

Dünyanın en büyük askeri ve sivil uçak ve helikopter üreticisi şirketleri arasında yer alan Boeing, 1916 yılında Amerika Birleşik Devletlerinin Washington eyaletinde kuruldu. Hem ticari hem askeri uçaklar üreten şirket bilgisayar sistemleri konusunda da çalışmalarını sürdürüyor.

Uçak firması yönünü akıllı telefon sektörüne çevirmiş olacak ki yeni bir model ile gündeme geldi. Üstelik sahip olduğu özelliği ile bir hayli dikkat çekecek bir model.

Akıllı telefon alanında Apple, Samsung, Nokia ve Huawei gibi firmalar geliştirdikleri yeni ürünlerle piyasada yerini almaya devam ediyor. Samsung Galaxy serisine ağırlık verirken, Apple son olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştı.

680x382xboeing-black.jpg.pagespeed.ic.QXIG9-gKev

Dev uçak üreticisi Boeing ise üreteceği yeni telefon modeli ile bir hayli konuşulacak. Kendini yok etme özelliğini içeren telefon Boeing Black ismini taşıyacak. Peki, kendisini yok etme işlemi nasıl gerçekleşecek?

Telefonlar kimi zaman çalınıyor, kimi zaman kaybediliyor. Böyle durumlarda içerisindeki verilerin yabancıların eline geçmesi gibi bir tehlike ortaya çıkıyor. Boeing’in geliştireceği telefon modeli herhangi bir tehdit anında içerisindeki hassas verileri silecek. Top Secret JWICS adındaki bir güvenlik ağıyla çalışacak olan Boeing Black imha tuşuna gerek kalmadan içinde yer alan bilgileri otomatik olarak silecek.

Telefonla ilgili çalışmalar halen devam ediyor ve testleri yapılıyor. Cihazı kimin ilk olarak deneyeceği ise şimdiden belli oldu. ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) başındaki isim olan Michael Rogers, Boeing Black’i ilk test edecek kişi olacak.

Apple yeni iPhone modelleriyle son zamanların en dikkat çeken şirketlerinden biri olmayı başardı. Boeing ise uçak üretiminden sonra telefon sektöründe de adını duyuracak gibi görünüyor. Boeing Black isimli telefonun ne zaman çıkacağı ve fiyatına yönelik kesin bir bilgi henüz bulunmuyor. Bakalım çıktığı zaman kullanıcılar tarafından ne gibi yorumlar gelecek?