Twitter’dan Sahte Hesaplar İçin Yeni Önlemler!

267

Sosyal medya siteleri günlük hayatta kullanıcılar tarafından ziyaret ediliyor ancak hesabı olanların karşılaştığı rahatsız edici durumlarda olabiliyor. Bunlardan bir tanesi şüphesiz trol hesaplar üzerinden yapılan rahatsız edici paylaşımlar. Bu durumun önüne geçmesi içinde doğal olarak site yönetiminin bazı kararlar alması bekleniyor. Popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter’da durumdan oldukça muzdarip. Öyle ki yapılan açıklamalar yeni hamlelerin yolda olduğuna işaret ediyor. İşte detaylar.

Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde çok sayıda trol hesap olabiliyor. Açılan sahte hesaplar ile diğer kullanıcıları rahatsız eden içerikler paylaşan kişilere karşı ise çalışmalar yürütülüyor.

Twitter’da uzun zamandır popülerliğini devam ettiriyor ve bazen olumsuz durumlar ortaya çıkabiliyor. Şirket yönetiminin yeterince önlem almadığı hususunda eleştirildiği biliniyordu ki söz konusu durum yakından değişebilir. Belli aralıklarla kullanıma sunulan özelliklerin yeterli olmadığı noktasında görüşler mevcutken Twitter’da konuyu gündemine aldı.29zfZY6I

 

Twitter’ın önemli yöneticilerden biri olan Ed Ho bir süre önce yaptığı paylaşımda kullanıcıların dinlendiğini ve ilerleyen zamanlarda bazı değişikliklerin hayata geçirileceğini belirtmişti. Daha sonra şirket CEO’su Jack Dorsey’de konuyla ilgili bir tweet attı ve tacizle mücadele hususunda yeni bir yaklaşımın hayata geçirileceğini ifade etti. Dorsey’in attığı tweet içerisinde bunun için şeffaf ve gerçek zamanlı diyaloğun yürütüleceği de yer aldı.

Peki, Twitter’da ne gibi yenilikler olabilir?

Bu konuda da bazı tahminlerin olduğu söylenebilir. Sosyal medya platformunda atılacak adımlara dair detaylar henüz tam olarak netleşmese de özellikle trol hesaplara yönelik bir şeylerin olacağı tahmin ediliyor. Kullanıcıların yeni hesap almak istedikleri zaman bazı engellerle karşılaşabileceği yönünde yorumların önünü açtığı söyleniyor.

Sosyal medya siteleri internette tercih edilen yerler olarak biliniyor. Dolayısıyla iyi şeylerin yanı sıra kötü durumlarla da karşılaşılabiliyor. Twitter’da gerçekleşen özel hayata dair rahatsız edici paylaşımlar yoğunlaşınca kullanıcılar için bazı adımlar üzerinde çalışmalar başlatan şirketin hayata geçireceği yeniliklerin ne olacağını merak ediyoruz.

Facebook, Twitter gibi sitelerin ismi sıkça gündeme geliyor. Bakalım ünlü firmalar ilerleyen zamanlarda ne gibi hamleler ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Özellikle Twitter’da başlatılması beklenen yeni özelliklerin olumlu geri dönüşler alacağı düşünülüyor.

 

kaynak:mediatrend.com.tr