Tablet Pazarında Apple’la Arayı Kapattı

465
Microsoft Surface Pro 4 / 6th Gen Intel Core m3, 128GB SSD, 4GB RAM

Tablet Pazarında Apple’la Arayı Kapattı. Samsung firması dediğinizi duyar gibiyiz ama yanılıyorsunuz. Uzun süredir akıllı telefon ve tablet piyasasında bir numara olan Apple, bu birinciliğini rakiplerine kaptırmaya başladı. Akıllı telefonlarda en çok satan telefon ünvanını en büyük rakibi Samsung’a kaptıran Apple, tablet pazarında ise Surface tabletleri ile önemli bir atılım yapan Microsoft firmasının sıkı takibinde. Tablet pazarında Apple ile arasındaki farkı kapatmaya başlayan Microsoft kullanıcı memnuniyeti konusunda birince olan Apple’dan zirveyi devralabilir.

Akıllı telefon pazarı dahil bir çok alanda birbirleriyle rakip olan Microsoft ve Apple tablet piyasasında farklı bir rekabet içindeler. Akıllı telefonlarda istediğini bir türlü alamayan Microsoft tabletlerine yaptığı yatırımlarla tablet rekabetinde aradaki farkı neredeyse kapatmayı becerdi.

Akıllı telefonlarda hem donanım hemde yazılım konusunda çok önde olan Apple ve Samsung ile baş edemeyen Microsoft son yıllarda yaptığı yatırımlarla, hem satış yüzdesi olarak hemde kullanıcı memnuniyeti konusunda tablet piyasasında Apple ile olan farkı kapattı. Üstelik bu fark neredeyse yok denilecek kadar az. JD Power’ın yapmış olduğu tablet memnuniyeti araştırmasında, kullanıcıların en memnun oldukları marka halen Apple olsada, sadece 1 puan farkla 2.lik Microsoft’un. JD Power araştırmasındaki sonuçlarda Apple 830 puanla birinci Microsoft ise 829 puanla ikinci sırada yer aldı. Bu iki firmayı ise Samsung ve Amazon takip ediyor.

Bir kaç yıl önce Microsoft’a tablet piyasasında hiç kimse şans tanımasada ortaya çıkan sonuçlar yapılan akıllı yatırımların işe yaradığını gösteriyor. Bu hızla devam ederse çok kısa bir süre sonra Tablet piyasasında birince olan Apple bu birinciliğinide Microsoft’a kaptıracak gibi.

Microsoft Surface Pro 4 - 256GB / Intel Core i7
Microsoft Surface Pro 4 – 256GB / Intel Core i7

 

Tablet Pazarında Apple’la Arayı Kapattı makalemize yorum nırakarak sitemize destek olmak isterseniz aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Tablet Pazarında Apple’la Arayı Kapattı makalemizi paylaşmak isterseniz aşağıdaki Paylaş butonlarını kullanabilirsiniz.