Steve Jobs’tan Öneriler Listesi

419

Steve Jobs’tan Öneriler Listesi… Dünya’yı değiştiren zekası ve ufkuyla bir çok konuda bizi aydınlatan sınırlı sayıdaki insanlardan biri olan Steve Jobs’tan öneriler.

Steve-Jobs-15

 1. Aykırı OlunSteve-Jobs-14 
 2. Kendi Yolunuzu Takip EdinSteve-Jobs-17
  Vaktiniz sınırlı, onu başkasının hayatını yaşamakla ziyan etmeyin. Diğerlerinin fikirlerinin yarattığı uğultunun iç sesinizi boğmasına izin vermeyin ve en önemlisi, kendi kalbinizin ve sezginizin sizi götürdüğü yere gidecek cesarete sahip olun.
 3. Çevrenizi Doğru İnsanlarla OluşturunSteve-Jobs-16
  İnovasyon insanların koridorlarda kendiliğinden toplanmasıyla, akıllarına yeni bir fikir geldiğinde ya da bir meseleye bakış açımızı alt üst eden bir şey fark ettiklerinde gecenin 10.30’unda birbirlerine telefon etmesiyle ortaya çıkar.
 4. Asla Sabit DurmayınSteve-Jobs-18
  Henüz bulamadıysan, aramaya devam et. Azına razı gelme. Tüm gönül işlerinde olduğu gibi bulunca anlayacaksın ve her harika ilişki gibi yıllar geçtikçe daha iyiye gidecek.
 5. Büyük Hayaller KurunSteve-Jobs-13
  Küçük düşünenler asla büyük işler yapamazlar.
 6. Ne Yaparsanız Yapın En Güzelini Yapmaya ÇalışınSteve-Jobs-12
  İşin hayatının büyük kısmını dolduracak, bu durumda hakikaten tatmin olmanın tek yolu çok iyi olduğuna inandığın işler yapmak ve çok iyi işler yapmanın tek yolu da yaptığın şeyi sevmek.
 7. İlham İçin Çevrenize BakınSteve-Jobs-09
  Niye bununla bir şey yapmıyorsunuz? Birşey yapmak için çevrenizdeki herşeyden ilham alabilirsiniz.

Steven Paul Jobs (24 Şubat 1955 – 5 Ekim 2011), Apple Computer, Inc.’ın kurucu ortaklarından biridir.Ölümünden 5 hafta öncesine kadar yeni adıyla Apple Inc. de CEO olarak görev yapmıştır. Bilgisayar endüstrisinin önderlerinden olarak kabul edilir. Next Computer ve Pixar Animasyon Stüdyoları’nı da kurmuş ve yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Yönettiği Apple firmasını zirveye çıkardığı yıllarda pankreas kanserine yakalanmış, 7 yıl içinde 56 yaşında ölmüştür.

1970’lerin sonunda, diğer kurucu ortak Steve Wozniak’la birlikte, ticari başarı sağlayan ilk kişisel bilgisayarlardan birini yarattı. Jobs, 1980’lerin başında, fare (mouse) ile kullanılan GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü)’n ticari potansiyelini fark edenlerin arasında yer alır.1985’te yönetim kurulunda kaybettiği güç mücadelesinin ardından Jobs Apple Yönetim Kurulu’ndan çıkartıldı; yüksek öğrenim ve iş dünyası için bilgisayar platformu üretmeyi hedefleyen NeXT bilgisayar şirketini kurdu. 1986 yılında da Lucasfilm firmasından Pixar’ı satın aldı. 1997 yılında Apple Computer şirketinin NeXT’i satın almasıyla Jobs kurucusu olduğu şirkete geri döndü. O zamandan itibaren icra kurulu başkanı (CEO) olarak çalıştı. Fortune dergisi 2007 yılında Steve Jobs’u En Güçlü İşadamı olarak göstermiştir.