Samsung’dan Apple’a Rakip Olacak Kablosuz Kulaklık Modeli Geliyor!

192

Güney Kore merkezli dünyaca ünlü teknoloji şirketi Samsung’da kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir gelişme yaşanıyor. Şirketin çok yakında yeni kablosuz kulaklık modelini piyasaya süreceği konuşuluyor.

Samsung’un üzerinde çalıştığı projelerden birine yönelik yeni bir iddia ortaya atıldı. Shiftdelete.net’te yer alan habere göre iddialar Güney Koreli şirketin Apple benzeri bir kulaklık modeliyle karşımıza çıkabileceğini gösteriyor.

Teknoloji devleri arasında yer alan Apple bir süre önce piyasaya sürdüğü iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde gerçekleştirdiği yenilik ile çok konuşulmuştu. Kulaklık jakını telefonlardan kaldıran şirket bunun yerine Airpods adlı kulaklıkları geliştirmiş ve tanıtmıştı. Anlaşılan Samsung’da bu konuda boş durmak istemiyor ve kendisine ait yeni bir model çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Her ne kadar iddialar Samsung’un Apple benzeri bir kulaklık ile kullanıcıların karşısına çıkacağı söylese de şimdilik iPhone modellerindeki gibi kulaklık jakını kaldırması mümkün görünmüyor. Yine de piyasada yaşanan rekabet şirketin hazırlıklara devam etmesine neden oluyor.

03-samsung-gear-icon-x

(Görseller: Samsung Gear IconX)

Apple tanıttığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile beraber yeni kablosuz kulaklık modelini görücüye çıkarmış, alınan karar doğrultusunda kulaklık jakını yeni telefonlarda yer vermemişti. Bu durum piyasayı hareketlendirince Samsung’unda ilgisini çekti.

SamMobile’e göre Güney Koreli teknoloji devinin önümüzdeki yıl raflarda yerini alması için çalıştığı Samsung Galaxy S8 modeli ile beraber yeni kulak içi kulaklık tasarımı da gelecek. Apple’a rakip olacağı söylenen kulaklık hakkında henüz net bilgiler bulunmadığını da belirtelim.

Samsung cephesi son zamanlarda bir hayli hareketli. Nedenlerinden bir tanesi geçen ay satın almış olduğu Harman International Industries. Harman Kardon ses teknolojisinin yeni kulaklıklarda kullanılabileceği yönünde yorumlar yapılıyor.

Aslında piyasa üzerinde Samsung imzalı Gear IconX tarzında kablosuz kulaklık modelleri mevcut. yine de Apple’ın satışa çıkarmış olduğu Airpods özellikleri ile aynı değil. Zira Airpods’un tek  bir dokunuşla iPhone ile eşleşebilme özelliği bulunuyor.

Airpods kablosuz kulaklık hem tasarımı hem de özellikleri kullanıcıların ve eleştirmenlerin ilgisini çekmiş ve beğenilmişti. Yüksek fiyatı da dikkat çeken yönlerinden bir tanesi. Buna rağmen siparişleri yetiştirmek için çalıştıklarını söyleyen Tim Cook Airpods için “kaçınılmaz başarı” yorumunu yapıyor.