Samsung Charm Akıllı Bilekliklerin Özellikleri!

238

Giyilebilir teknoloji ürünleri bir süredir şirketler tarafından ilgiyle takip ediliyor ve yeni ürünler üzerinde çalışmaların haberleri geliyor. Bu alanda Samsung’un ismini sık duymak mümkün zira Kore merkezli teknoloji şirketi ürün geliştirmeyi sürdürüyor. Bilhassa akıllı bileklikleri haberlere konu olmuştu. Detaylar haberimizde.

Teknolojide yaşanan gelişmeler günlük hayatın hareketliliğinde bireylere yardımcı olacak çözümler sunmaya devam ediyor. Bilgisayar yerine kullanılabilen tablet modellerinden akıllı saatlere kadar pek çok ürün raflarda yerini aldı. Apple, Samsung gibi şirketlerde sektörde yenilikler ile karşımıza çıkan isimler. Giyilebilir teknoloji ise özellikle son zamanlarda dikkat çekiyor diyebiliriz. Akıllı saatler ile birlikte spor odaklı akıllı bileklik modelleri de geliştiren Samsung ise bir süre önce Charm adlı akıllı bilekliklerini ilgilenenler için tanıtmıştı. Daha sonrasında da hangi ülkelerde satışa sunulacağına ilişkin bilgilere ulaşılmıştı. Samsung’un akıllı bilekliklerine dair teknik detaylar haberimizde.

Samsung tarafından geliştirilen Charm akıllı bileklikler Kore, İtalya, Fransa ve Rusya’da satışa sunulmuştu. İlk etapta dört pilot ülke seçilmişti  ve ilerleyen zamanlarda diğer pazarlarda da satışa sunulacağı ifade edilmişti. Söz konusu pazarlar arasında Türkiye’nin olup olmadığı o zamanlar için soru işaretiydi.

maxresdefault

Charm cihazı feminen hatları ve zarif duruşu ile adını duyurmuştu. Akıllı bilekliklerin renk alternatifleri ise altın, siyah ve pembe kuvars şeklinde belirlendi. Aygıtın yazılımsal detayları arasında S Health ile beraber Android 4.4 KitKat ve üzeri işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlarla uyumlu olması var. Güney Koreli şirketin giyilebilir teknoloji ürünlerinden akıllı bilekliğine ilişkin bilgilerin şimdilik bu şekilde olduğunu belirtelim.

Giyilebilir teknoloji alanında gelişmelerin yaşandığını söylemek mümkün. Bu alanda Fitbit gibi saygın markalar ile beraber bütçe dostu olarak gösterilen seçeneklerde yer alıyor. Bu şekilde daha fazla insana ulaşma imkanı ortaya çıkıyor. Samsung’da sektörle ilgili çalışmalarını devam ettirenlerden. Bir dönem Note 7 krizi ile gündeme otursa da şirketin daha iyi ürünler üzerinde çalışacağını tahmin ediyoruz. Bundan sonraki süreçte tanıtılacak cihazların Samsung’a ne gibi geri dönüşler sağlayacağını ise bekleyip göreceğiz. Giyilebilir teknolojide yaşanacak gelişmeleri de takip ediyor olacağız.

 

kaynak:mediatrend.com.tr