Panasonic Yeni Projektörü İle Gündemde!

256

Japonya merkezli teknoloji şirketi olarak sektörde yer alan Panasonic Amerika Birleşik Devletlerinde gerçekleştirilen bir tüketici elektroniği fuarında geliştirdiği yeni ve aynı zamanda ilginç projektörünü tanıttı.

Teknoloji sektörü gündelik hayatı kolaylaştırmaya yönelik çözümler üretmeye devam ediyor. Şirketlerin imzasını taşıyan her ürün için bir deneme süresi ortaya çıkıyor ki bu süre içinde gelen tepkiler, ürüne dair ne gibi politikalar uygulanacağı hakkında ipuçları veriyor. Yeni cihazlar öncelikle tanıtım aşamasından geçiyor ve bunun için en uygun yerlerden birisi düzenlenen fuarlar oluyor. Panasonic şirketi de bu adımı atlamadı ve tasarımı ile dikkat çeken projektörünü görücüye çıkardı.

Robot teknolojileri son yıllarda çeşitli projeleri bünyesinde barındırmaya başladı. Hayatı daha kolay hale getirmek için sunulan cihazlara bir yenisi ise Panasonic cephesinden geldi ve şirketin yeni projektörü tanıtıldı. Ancak henüz cihaz için bir isim bulunmuş değil. Tasarımı ise ilgi çekici. Tasarıma verilen önem teknoloji kısmını geri planda bırakmamış. Projektörün özellikleri şu şekilde:

ekran_resmi_2017-01-08_10_54_55

Merkezi Japonya’da bulunan Panasonic tarafından geliştirilerek sunulan projektör cihazının komut noktasında gelişmiş özelliklere sahip olduğu görülüyor. Aldığı komutların doğrultusunda görüntüyü yansıtmayı başaran cihaz bununla beraber çocuksu bir ses tonuna sahip ve yanıt veriyor. Dikkat çeken bir diğer noktası ise konularla ilgili farklı hareketler yapabiliyor olması.

Panasonic şirketi teknoloji alanında diğer şirketler ile beraber hatırı sayılır bir yerde bulunuyor diyebiliriz. Özellikle robotik mühendislik alanında öne çıkan şirket yeni projektörü için ilerleyen zamanlarda ne gibi politikalar üzerinde duracak henüz bilinmiyor. Aynı şekilde pazarlama konusu da net değil.

ABD’de gerçekleştirilen tüketici elektroniği fuarında tanıtılan projektör cihazına gelen tepkiler, alınan geri bildirimlerin sonucuna göre satışa sunulup sunulmayacağının kesinlik kazanması bekleniyor. Hem farklı bir tasarıma sahip olan hem de özellikler ile gelen projektör şu an için Panasonic tarafından geliştirildi ama bu ileride diğer şirketlerin hamle yapmayacağı anlamına gelmiyor.

Teknoloji sektörü her geçen an yeniliklere sahne olurken gelecekte ne tür ürünlerle karşılaşılacağı her daim merak ediliyor. Bakalım Panasonic’in ardından hangi şirketler farklı tasarımlar ile karşımıza çıkacak?

 

Kaynak:mediatrend.com.tr