Opera Yeni Projesi İle Kullanıcıların Karşısına Çıkacak!

334

Web tarayıcıları kullanıcılar için önemli platformlar arasında yer alıyor. Dolayısıyla şirketlerde bazı değişiklikler ile karşımıza çıkabiliyor. Bukonuda ünlü isimler arasında Google Chrome ve Mozilla’yı sayabiliriz. Ayrıca en çok tercih edilenlerden biri de şüphesiz son yılların öne çıkan isimlerinden Opera. Platform yenilikler ile gelmeye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

İnternet üzerinden yapılan aramalarda ve daha farklı birçok işlem için web tarayıcılarının önemi malum. Elbette bu konudaki alternatiflerin zaman içerisinde arttığını söyleyebiliriz. Explorer, Chrome, Mozilla derken yükselen isimlerden biri de Opera. Tarayıcıya dair gelen son bilgi ise yeniliklerle alakalı.

Opera bazı ünlü şirketlerin sahip olduğu web tarayıcıları gibi uzun ve köklü bir geçmişe sahip değil ancak yine de adından söz ettirdi ve kullanıcı memnuniyeti açısından önemli bir seviyeye gelmeyi başardı. Güncellemelerin yardımıyla daha iyi bir deneyim sunmak için çalışan platform, bu kez kullanıcıların karşısına yeni bir proje ile çıkıyor.

opsoft-logo

Kullanıcıları merkeze alan projenin detaylarına gelecek olursak:

Daha iyi görünümle beraber daha efektif özellikler sunmayı vaat eden platform yeni projesi olan Reborn’u duyurdu. Arayüzün kapsamlı yeniliklerle birleştirildiğini söylemek mümkün. Aynı zamanda proje sayesinde kullanıcılara geliştiricilerin hazırlamış olduğu gelecek versiyonları ön izleme imkanı ve özellikleri görüp test etme şansıda sunulacak. Yani Reborn projesi bir anlamda test yapabilmek için uygun bir ortam meydana getirecek.

Konuyla ilgili dikkat çekici noktalardan bir tanesi ise Opera’nın yeni geliştirici sürümünde yer alan yenilikler. Yeni kenar çubuğu ve temaların yanı sıra Facebook Messenger gibi sık kullanılabilen bir serviste kenar çubuğunda yerini alıyor. Tüm bunlarla birlikte basit ve sade görünüme sahip sekmelerde öne çıkanlardan. Geliştirici sürümünde mevcut özelliklerden biride Hızlı Arama (Speed Dial).

İnternet kullanımı son yıllarda belirli bir seviyeye ulaşmış durumda ve web tarayıcıları da önemli bir konuma sahip. Birçok konu ve detaylı bilgiye yapılan aramalar sayesinde erişmek mümkün. Haliyle web tarayıcı olarak hizmet veren platformların yapacakları yenilikler ile kullanıcıların dikkatini çekmeleri gerekiyor. Önümüzdeki süreçte diğer isimlerden herhangi bir hamle gelecek mi, bekleyip göreceğiz.

 

kaynak:mediatrend.com.tr