Miggo Pictar ile iPhone’u SLR Kamera Yapabilirsiniz

825

Miggo Pictar ile iPhone’u SLR Kamera Yapabilirsiniz, iPhone kameralarını daha da iyi yapmaya söz veren bir çok kamera aksesuar bulunuyor fakat hangilerinin gerçekten işe yarar olduğu önemli bir soru işareti. Bazı aksesuarlar iPhone kamerasına prtik bir şekilde lens takmayı veya değiştirmeyi  sağlasada gerçek bir SLR havasını yaratan aksesuar sayısı çok azdır. Miggo’nun Pictar’ı isimli aksesuarı ise iPhone telefonunuza SLR fotoğraf makinası havası katarak kullanıcılarına tatmin edici fayda sağlamayı planlamaktadır. Pictar, kamera kavrayıcısı ve ücretsiz uygulamasıyla iki parçalı; hızlı, tam donanımlı ve büyük kameranızı evde bıraktıracak türden tatmin edici sonuçlar verebilen bir sistem.

miggo-pictar

The Pictar 20 Nisan’da Kickstarter’da 90 dolarlık tanıtım fiyatıyla duyuruldu. Pictar, iPhone 4’ten iPhone 6s’e kadar tüm modellerde çalışıyor ancak boyut kısıtlamaları nedeniyle, iPhone 6 Plus’ı desteklemiyor. Ürünün en iyi yanıysa kontrolleri: yalnızca gerçek bir iki aşamalı deklanşör düğmesi olması değil, önünde ve arkasında enstantane hızını ve pozlama kontrolünü sağlayan kadranların olması da ilgi çekici. Ayrıca bir zoom in zoom out düğmesi de mevcut.migg-pictar-1

migg-pictar-2

 

Cihaz üzerindeki kontrollerle yapılan tüm ayarlar Pictar’ın ücretsiz İOS uygulamasıyla da yapılabiliyor. Cihaz, yalnızca bir tuşa basıldığında enerji tüketir. Miggo, Pictar’ın pil ömrünün bir sefer şarj edilmeyle bir hafta yetebileceğini de söylüyor.

miggo-pictar-3

Miggo Pictar hakkında daha fazla bilgiye web sitelerinden ulaşabilirsiniz.