Marnie Simpson iCloud Hack (+18)

3684
Parola Sağdaki reklama tıklanınca açılan sitenin adresidir.

Marnie Simpson iCloud Hack. Apple’ın bulut hizmeti iCloud, hackerlar tarafından saldırıya uğrayarak birçok ünlü ismin hesabının ele geçirilmesi ve hesaplarda bulunan çıplak ve gizli fotoğrafların yayınlanmasıyla dünya genelinde en fazla konuşulan konusu olmuştu. Internet ortamında dolaşan bu fotoğraflardan bir kaç taneside Marnie Simpson’a ait. Aşağıda örnek olarak fotoğraflar dışında tam albüme ulaşmak için yandaki reklama tıklayıp açılan sayfadaki sitenin adresini yorum bölümüne yazmanız gerekmektedir. Üyelik bilginizdeki mail adresinize tam liste ve yüzlerce fotoğraftan oluşan şifreli sayfamızın adresi gönderilecektir. 

 

 

Peki Hackerlar iCloud Hesaplarını Nasıl Hacklediler?

Yeni gelen raporlar doğrultusunda hackerlar, Find my iPhone uygulamasındaki bir açıktan faydalanarak hesaplara saldırısı gerçekleştirdiler. Bu açık sayesinde seri biçimde parolayı bulabilmek için denemelerde bulundular ve bunda da başarılı oldular. Aslında bu saldırılar sonrası hesapların kilitlenmesi gerekiyordu ama find my iphone açığı sayesinde hesaplar kilitlenmedi ve hackerlar biraz uğraştıktan sonra doğru parolaları bulabildiler. Sonra da Marnie Simpson çıplak fotoğraflarını tüm dünyayla paylaştılar.

Apple iCloud Hacklanmesi Konusunda Ne Dedi?

Apple’ın iCloud Hacklanmesi Konusunda açıklama yapması için seçtiği sözcü “Apple’ın iCloud’un kodlarını tekrar incelendiğini bir kaç küçük düzeltmeler yapılacağını açıkladı.” Şirket ilk saldırının ardından bir upgrage yayınlayarak Find My iPhone uygulaması aracılığıyla şifrelerin çalınmasını engellemek için ilk adımını attı.

iCloud Kullanıyorum Bende Hacklenmiş Olabilirmiyim?

Tahmin edildiği gibi hackerlar iCloud şiflerini ele geçirmek için brutforce attack gibi bir yöntem kullanmışlarsa, Apple hala sorunu tam çözmüş değil. Yani evet, sizin de başınıza gelebilir. Brute force ile hacker kullanıcı adınızı bildiği zaman şifrenizi çözmesine bir engel kalmamış demektir. Şunu da göz önünde bulundurmak gerekir ki burada belgeleri sızdırılan kişilerin bir hedef haline gelmiş olması gerekmektedir. Yani siz ve fotoğraflarınız hackerlar için hedef seçilmiş olmalı.

iCloud’umu Hackerlardan Nasıl Korurum?

Maalesef hackerlardan tam anlamıyla kurtulmak hiç bir zaman mümkün olmayacaktır. Fakat yinede bazı güvenlik ayarlarıyla kendinizi biraz daha güvenli hale getirebilirsiniz. Örnek girişleriniz de iki aşamalı girişi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede giriş işlemi sırasına size iki aşamalı sorular sorarak sisteme girişiniz sağlanır. Ayrıca seçtiğiniz parolaların da farklı rakam harf işaret kombinasyonlarında olmasına dikkat ediniz. Bu hesabınızın istemediğiniz yerlere girmesini çok çok zorlaştıracaktır. Bu seçeneklere de güvenmiyorsanız kesin çözüm çıplak fotoğraf çekilmemek çekilseniz bile bunları iCloud gibi bulut teknolojilerine göndermemek olabilir.