Kaybolan Airpod’lar Bulunabilecek!

287

Teknoloji dünyasının devlerinden olan Apple şirketinden kullanıcılara yönelik yeni bir özellik geliyor. Şirketin kayıp iPhone’umu Bul uygulamasına eklenen özellik sayesinde bundan sonra kaybolan Airpod’larda bulunabilecek. İşte detaylar.

Kullanıcıların sıklıkla kullandığı cihazlar arasında yer alan akıllı telefonlar kimi zaman kaybedilebiliyor. Böyle durumlarda yardımcı olabilmek amacıyla Apple tarafından geliştirilen bir uygulama mevcut. iPhone’umu Bul uygulaması sayesinde kullanıcılar cihazlarına ulaşabiliyor. Şimdi ise yeni bir özellik daha geliyor. Airpod sahibi olanlar kulaklıklarını kaybettikleri takdirde bulmak için uygulamayı devreye sokabilecek.

iOS 10.3 güncellemesi yaklaşıyor. Apple’da çalışmalarını bu yönde sürdürüyor derken gelen haber Airpod kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Cupertino merkezli dev teknoloji şirketi bir süredir bilinen iPhone’umu Bul yani Find My iPhone uygulamasını yenileyerek farklı bir özellik daha ekledi. iOS 10.3 güncellemesi ile hayata geçirilecek olan özellik sayesinde kayıp Airpod’lar bulunabilecek. Bunun için kulaklıktaki kablosuz teknolojiden yararlanılacak.

MMEF2

Apple’ın güncelleme ile beraber kullanıcılara sunmayı planladığı özellik iPhone’umu Bul uygulamasına benzerliği ile dikkat çekiyor. Kaybolan kulaklıkların bulunması amaçlanıyor. Peki, Apple tarafından geliştirilen uygulama nasıl kullanılıyor?

Şirkete ait uygulama Airpod’lar iPhone’a bağlıyken bilinen son konumu göz önünde bulundurarak coğrafi yerini tespit edecek. Böylelikle arama işlemi kolay hale gelecek.

Tabi bazen kayıp cihazlar Bluetooth için gerekli olan 30 metreyi aşabiliyor. Bu durumda da iPhone ya da iPad’deki gibi kayıp kulaklıklar ses çalabilir hale gelecek. Burada bir detay daha bulunuyor ki o da Airpod’ların her birinin ayrı ses çalabilmesi.

Airpod kablosuz kulaklıkların 5 saatlik pil ömrü bulunuyor. Bittiği takdirde kayıp ürünün son konumuna dair bilgiler elde edilecek. Apple’ın sunacağı bu özellik sayesinde kullanıcılar için kaybolan cihazları arama sorununa kolaylık getirilmesi amaçlanıyor.

Daha önce adı geçen Finder for AirPods uygulaması iTunes App Store üzerinden 3.99 dolara satışa çıkarılmıştı ancak Apple bir süre önce uygulamayı yayından kaldırma kararı aldı. Bundan sonraki süreçte iOS 10.3 güncellemesi ile beraber gelecek olan özellik devreye girecek. Tanıtıldığı zaman dikkat çeken Airpods kulaklıklar ile ilgili düşünülen yeniliğin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağını ise ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

 

kaynak:donanımhaber