iTunes Yedeklemesini Oluşturma

507

Kullandığınız ios işletim sistemli Apple cihazınızı iTunes’u kullanarak yedekleyebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi yeni aldığınız başka bir ios cihazına eski cihazınızdaki verileri akarmak içinde kullanabilirsiniz. Sizlere bu işemi nasıl yapacağınızı kendimizce adım adım anlatmaya çalıştık.

 

NOT: iTunes yedeklemenizi şifrelemezseniz iOS aygıtınızdaki veya Apple Watch’unuzdaki Sağlık ve Aktivite verileri kaydedilmez.

 

  • Aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın.
  • iTunes’u açın ve en son sürümün yüklü olduğundan emin olun.
  • Cihazlar listesinden yedeklemek istediğiniz aygıtınızı seçin.
  • iTunes Store veya App Store’dan indirdiğiniz içeriği kaydedin. Bu işlem için sırasıyla Dosya > Aygıtlar > “Satın Alınanları Aktar” seçeneğini tıklayın. Aktarımın tamamlanmasını mutlaka bekleyin.
  • iOS aygıtınızdaki veya Apple Watch’unuzdaki Sağlık ve Aktivite verilerini kaydetmek istiyorsanız, yedeklemenizi şifrelemeniz gerekir. Şifrele: [yedeklenen aygıt] kutusunu seçin ve kolay hatırlayabileceğiniz bir parola oluşturun.

(Lütfen paralonızı unutma veya kaybetme olasılığına karşı şifrenizi bir yere not ediniz. Unutmayınız FBI bile şifreleri kıramıyor 🙂 )

Sağlık ve Aktivite verilerinizi kaydetmeniz gerekmiyorsa, şifrelenmemiş bir yedekleme oluşturabilirsiniz. Bunun için Şimdi Yedekle’yi tıklamanız yeterlidir.

itunes-iphone-backup

  • Yedekleme işlemleri bittikten sonra yedeklemenizin iTunes Tercihleri > Aygıtlar’da başarılı bir şekilde tamamlandığından emin olun. Eğer işlem başırılı bir şekilde tamamlandıysa cihazınızın adını, iTunes’un yedeklemeyi oluşturduğu tarihi ve saati görmeniz gerekir. Yedeklemenizi şifrelediyseniz, aygıtınızın adının yanında kilit simgesini görürsünüz.

itunes-backup-preferences

İşlem tamamlandı.

Eğer mevcut yedeğinizi başka bir cihaza aktarmak veya yedek telefonunuzu yeniden yüklemek isterseniz aşağıdaki yazılarımız ihtiyacınıza cevap verecektir.