iPhone’u Hacklemek İçin Yarış Başladı

550

iPhone’u Hacklemek İçin Yarış Başladı. Bilindiği gibi bir süre önce FBI ve Apple arasında hackleme davası yaşanmış ve daha sonra FBI’ın iPhone’un şifresini kırmış ve davadan vazgeçtiği için dava düşmüştü. Fbi’dan sonra Hindistan da iPhone telefonları hackleyebildiğini ve bunun için bir yazılım geliştirdiklerini açıkladı.

 

Hindistan’dan gelen açıklama ile iPhone hackleme tartışmaları yepyeni bir boyut kazandı. Konuyla ilgili olarak Hindistan hükümetinde görevli bakanlardan biri olan Ravi Shankar Prasad iPhone dahil güçlü şifreleme metodları kullanan telefonları hackleyebildiklerini açıkladı. Ravi Shankar Prasad, Amerika’da yaşanan davalara benzer durumlarda Hindistan hükümetinin telefon şirketlerinden veya teknoloji firmalarından yardım almadan telefonları hackleyebildiklerini belirtti. Bu tarzproblemlere karşı hükümet olarak özel bir yazılım geliştirdiklerini belirten Ravi Shankar Prasad hackleyebildikleri telefonlar arasında Apple marka iPhone’larında olduğunu belirtti.

Zaten zor günler geçiren Apple firması bu haberden sonra her hangi bir açıklama yapmazken Steve Jobs’un yokluğunda bu zor günlerde nasıl bir yol çizecekleri merak bekleniyor.

 

iPhone HAckleme Hakkında Aşağıdaki Yazılarımızda İlginizi Çekebilir.

FBI Sonunda IPhone’un Sistemini Kırdı

Apple ile FBI arasında bir süredir devam eden anlaşmazlık nihayet sona erdi. FBI yaptığı açıklamayla San Bernardino olayında incelenmek istenen telefona erişim sağladıklarını Apple’a bildirdi…

Şifresi Kırılamayan iPhone’lar İçin Düğmeye Basıldı

New York Times’ın haberine göre FBI California’nın San Bernardino kentinde düzenlenen terör saldırısının zanlılarından birine ait olan iPhone’nun şifresini kırmaya yardım etme talebini reddeden Apple, şifresinin kırılması imkansız iPhone’lar üretmek için harekete geçti.

 

iPhone’u Hacklemek başlıklı haberimiz için aşağıdaki yorum bölümüne yorum yaparak konu hakkında tartışma açabilirsiniz.