IPhone’larda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır ?

432

IPhone’lar yüksek enerji harcayan işletim sistemlerine sahip oldukları için  hem görüntü kaliteleri hem de uygulamalar yüzünden şarjlarını çok çabuk bitirebilmektedir. Teknoloji ne kadar kolaylaştırıcı özelliklere sahip olsa da enerji sarfı konusunda ne yazık ki halen dezavantajları var.

Yapılabilecek ilk basit test enerjiyi en fazla harcayan uygulamaları tespit etmektir. IPhone içinde yer alan uygulamalardan şarjı en fazla harcayan 2 yada 3 uygulamayı kaldırmakla işe başlayabilirsiniz. Bu uygulamalardan sizin için çok önemli olan varsa diğer iki uygulamayı kaldırabilirsiniz. Bunu ayarlar menüsüne girerek sırasıyla genel – kullanım ve pil kullanımı kısmından görebilirsiniz.

iphone batarya 2

Tüm IPhone’ların genel özelliklerinden biri de siz fark etmeden arka temada güncellemeleri yüklemesidir. Bunu değiştirmeniz gerekmektedir. Yine Ayarlar kısmından sırasıyla iTunes-AppStore – Otomatik indirme ve güncellemeler bölümünden güncellemeleri size sorarak yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Sizin konumunuzu bildiren uygulamaları da etkinliğini durdurmalısınız. Çünkü ister istemez bu telefonunuzun şarjını azaltacaktır. Ayarlara girip gizlilik menüsünü açıp konum servislerini kapatabilirsiniz yada isterseniz sadece uygulamaların siz uygulamadayken konumunuzu kullanmasına izin verebilirsiniz.

Baya bi enerji tasarrufu yaptınız. Ama bununla kalmasın diyorsanız açık olan WiFi ağ bulma özelliğini sürekli açık tutmamanızı tavsiye ederiz. Bu ağ bulma işlemi telefonunuzun pilini azaltıyor.

İçinde çok fazla canlı renk barındıran duvar kağıtları yerine koyu renkte parlaklık gerektirmeyen kağıtları tercih edin.Ekran parlaklığınızı en üst seviyede kullanmak yerine biraz daha aşağı düşürebilirsiniz.