iPhone SE Sorunlu Çıktı

402

iPhone kullanıcıları Safari web tarayıcısındaki sorunun onarılmasının ardından yeni bir sorunla karşı karşıya kaldı. Yalnızca iPhone SE kullanıcılarını etkilediği belirlenen sorun Bluetooth üzerinden telefon görüşmesi yaptığınızda baş gösteriyor. iPhone SE kullanıcıları Bluetooth üzerinden yaptıkları telefon aramalarının ses kalitesinin düşük olduğunu hatta seste bozulmaların ve cızırtıların oluştuğunu karşı tarafı da anlamakta zorluk çektiklerini söylüyorlar.

Sorunu yaşayan kullanıcılardan bazıları otomobiliyle olan Bluetooth bağlantısını örnek gösteriyor. Bu durum Apple, güncellemelerini yeterince test etmiyor mu sorusunu akıllara getiriyor.

Açıklamalara göre Apple’ın mobil yazılım güncellemeleri firma içerisinde sıkı testlerden geçse de bu tür sorunlar bazen final sürüme sızabiliyor. Sorunun sadece telefon görüşmelerini etkilediği müzik veya diğer ses iletişimini etkilemediği söylendi. Şikayetlerden sorunun belirli bir mobil sağlayıcıya özel olmadığı da çıkarılabilir. İyi olansa Apple yetkililerinin sorunu tekrar üretmeyi başarmış ve bilgilerin Apple mühendislerine ulaştırılmış. Firma iOS 9.3.2’yi test için geliştiricilere yayınladığından sorun bir sonraki güncellemeyle ortadan kalkacak gibi gözüküyor.