iPhone SE Nedir? iPhone SE Fiyatı ve Özellikleri

1063

iPhone SE Nedir? iPhone SE Fiyatı ve Özellikleri iPhone SE, Apple’ın 21 Mart 2016’da gerçekleştirdiği etkinlikle birlikte tanıtılan ve iPhone 7 modelinden önce çıkan akıllı telefon Apple iPhone modelidir. Bir önceki model olan iPhone 6S’in donanımsal özelliklerinin bir çoğuna sahip olan iPhone SE, iPhone 5 görünümlü iPhone olarakta isimlendirilebilir.

iPhone SE, 21 Mart 2016 tarihinde tanıtıldıktan hemen sonra ön sipariş alınmaya başlanmış ve ön siparişlerden sonra ilk olarak operatörler aracılığıyla satışa başlanmıştır. Her yeni modeli bir önceki modelinden daha büyük ekrana sahipken Apple firmasının neden yeniden küçük ekrana döndüğü tam olarak anlaşılamamıştır. Bir çok konuda olduğu gibi buda tam anlaşılamayan Apple’ın uyguladığı farklı satış politikalarından biri olarak şu an belirsizliğini korumaktadır.

iPhone SE Fiyatı ve Özellikleri

Donanım olarak iPhone 6 gibi 64 Bitlik A9 işlemci kullanan cihaz 12 megapixellik arka kamera ve 4K video çekebilmesinin dışında Touch ID parmak izi okuyucu sensörüyle de parmak izi okuma becerisine sahiptir. iPhone SE modelinin tüm teknik özellikleri için iPhone Se İncelemesi makalemizi okuyabilirsiniz.

iPhone SE, iPhone 6S gibi büyük cihazları taşımak istemeyen fakat aynı performansı arayan küçük cihaz kullanıcıları için oldukça ideal bir cihazdır. iPhone SE’nin Amerika’daki satış fiyatlarıysa 16 GB için 399 Dolar ve 64 GB’lık model için 499 Dolardır.