iPhone Restore Nasıl Yapılır?

445

iPhone telefonunuzu fabrika ayarlarına nasıl geri dönebileceğinizi bu bölümde adım adım sizlere anlatmaya çalışacağız. Restore denilen bu işlem telefonuzda çok fazla kitlenme olduğunda uygulanabileceği gibi, eski telefonunuzu bir başkasına vermeden veya satmadan önce tüm verilerinizi temizlemeniz içinde kullanılabilir.

Bir çok işletim sistemine göre oldukça stabil çalışan ios işletim sistemi herşeye rağmen uzun kullanımlardan sonra malesef bu stabilliğini kaybetmektedir.

Not: Restore işleminden önce eğer yedek almadıysanız, iPhone’da yer alan tüm içerikler ve bilgiler silinecektir. Bu işlemi zorda kalmadıkça yapmamanızı, yapmak zorundaysanız mutlaka yedek almanızı öneriyoruz. 

Peki iPhone Restore Nasıl Yapılır? iPhone Fabrika Ayarlarına Nasıl Geri Döndürülür?

1. : Öncelikle iTunes yazılımının en son sürümünü buradan bilgisayarınıza indirip ve kurun. Daha sonra iPhone ayalarına girerek iPhone’umu Bul seçeneğini pasif hale getirmeniz gerekiyor. Bu bölüme Ayarlar>iCloud>iPhone’umu Bul seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

(iTunes yüklemede sorun yaşıyorsanız iTunes Nasıl Yüklenir makalemizi okuyabilirsiniz.)

2.: iTunes’u açın ve iPhone’u data kablonuzla bilgisayarınıza bağlayın. iTunes otomatik olarak iPhone’u tanıyacaktır.

3. : iTunes’un sol üst köşesinde bulunan iPhone simgesine tıklayın.

4. : Açılan pencerede Güncellemeleri Denetle ve iPhone’a Geri Yükle seçenekleri yer almaktadır, bu bölümde bizi iPhone’a Geri Yükle seçeneği ilgilendiriyor.

5. : iTunes’ta iPhone’a Geri Yükle seçeneğine tıklayın. Karşınıza iPhone’u yedeklemek için uyarı çıkacak. iPhone’da kaybetmek istemediğiniz medya içerikleri varsa Yedekle seçeneği ile iPhone’u yedekleyebilirsiniz.

6. : Yedekleme işlemi bittikten sonra karşınıza çıkan uyarıdan Geri Yükle seçeneğine tıklayın.

7. : iPhone Restore işlemi biraz uzun sürebilir. Bu süre zarfında kesinlikle cihazınızın bilgisayarla olan bağlantısını kesmeyin.

8. : Restore işlemi bittikten sonra iPhone otomatik olarak açılacak ve iPhone’u satın aldığınızda yaptığınız ilk kurulum ekranı sizi karşılayacaktır.