iPhone Olmadan Yaşayamayacaksınız

664

iPhone Olmadan Yaşayamayacaksınız… Bu sözler Apple CEO’su Tim Cook‘a ait. Apple CEO’su Tim Cook CNBC ile yaptığı röportajda çarpıcı açıklamalarda ve imalarda bulundu. Cook Gelecek nesil iPhone cihazlarda herkesin beklediğinden çok daha fazlasının yer aldığını ima etti ve bu kez “iPhone Olmadan Yaşayamayacaksınız…” dedi.

Apple CEO’su Tim Cook, ayrıca oldukça heyacanlı olduklarını ve gelecek nesil iPhone telefonlarında ilginç ve günlük hayatımızdaki işlerimizi kolaylaştıracak bir takım küçük yeniliklerinde yer alacağını, iPhone kullanıcılarının  “iPhone Olmadan Yaşayamam” dedirteceğini iddialı bir şekilde vurguladı.

Ayrıca iPhone Yükseltme Programları Yenilenecek!
CNBC’den Jim Cramer’e konuşan Tim Cook mevcut iPhone sahipleri içinde gelecek nesil iPhone’lara kolay bir şekilde ulaşabilmeleri sağlayacak yükseltme seçenekleri sunacaklarını bu konuda da ciddi yenilikler yapacaklarını belirtti. Bildiğiniz gibi iPhone kullancıları aylık ücret ödeyerek eski telefonlarını yeni çıkan modellerle değiştirebilmeleri sağlayan “Yükseltme Programı” na katılabiliyorlar.

Son günlerde bir çok sorunla uğraşan Apple, yaşadıklarını sıkıntıların ardından sessiz kalmayı tercih etmişti. Tüm bunların ortasında ve Tim Cook’un röportaj vermeyi sevmeyen biri olduğunuda düşünürsek Apple en yüksek ağızdan biz burdayız ve her şey kontrolümüz altında demek istiyor şeklinde yorumlanabilir.

Tim Cook’a yöneltilen sorulardan biride 13 yıl sonra ilk kez iPhone satışlarında yaşanan düşüş oldu. Tim Cook “yavaşlamanın sadece kendilerinde olmadığını tüm akıllı telefon üreticilerinde olduğunu” söyleyerek cevap verdi. Fakat bu cevap 51 milyon adetlik satış rakamıyla son 13 ılın en kötü rakamlarına imza atan Apple’ın durumunu değiştirmedi.

Yakın zamanda piyasaya çıkması beklenen iPhone 7 eğer beklentileri karşılamaz ve satışlar istenilen seviyelere ulaşmazsa Tim Cook için Apple bir başarı değil başarısızlık hikayesine dönebilir.

 

Peki Tim Cook Kimdir? Tim Cook hakkında daha detaylı bilgiye Nebileyim.COM’dan ulaşabilirsiniz.