iPhone Kablosuz Ağa Bağlanmıyor? Nasıl Yapılır?

769

iPhone Kablosuz Ağa Bağlanmıyor sa Neler Yapmak Gerekiyor? iPhone, iPad veya iPod touch‘ınız bir Wi-Fi ağına bağlanmıyor mu? iOS cihazınızı kablosuz ağa bağlanmayla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Ne yapmanız gerektiği hakkında bilginiz mi yok?

 

1- Yönelticinizin (modem veya access point) açık olduğundan ve kapsama alanınız da olduğundan emin olun.

Modeminizden çok uzaktaysanız sinyal alamazsınız, bu nedenle kapsama alanında olduğunuzdan mutlaka emin olun.

2- Kablosuz vericinizin Wi-Fi’ın açık olduğundan ve cihazınızın kablosuz ağ listesinde ağı görebildiğinizden emin olun. Bunu aşağıdaki şekilde kontrol edebilirsiniz;

Ayarlar > Wi-Fi’a dokunun ve Wi-Fi’ın açık olduğundan emin olunuz, katılmak istediğiniz Wi-Fi ağının adına dokunun Bir ağ adının yanındaki mavi onay işareti bağlı olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca Wi-Fi’ı açamıyorsanız yardım alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için “iPhone Wi-Fi’ye Bağlama Nasıl Yapılır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

3- İstenirse, Wi-Fi parolanızı giriniz

İstenirse, Wi-Fi ağınızın parolasını girin. Parolanızı bilmiyorsanız ağ yöneticisiyle irtibata geçiniz ve isterseniz şifreli ağa nasıl bağlanacağınızı öğrenmek için ne yapmanız gerektiğini öğrenin.

4- Tüm kablolarınızı ve bağlantılarınızı kontrol edin.

Hâlâ ağınıza bağlanamıyorsanız veya çevrimiçi olamıyorsanız yönelticinizin modeme bağlı ve açık olduğundan emin olmaya çalışın.

5- Türklerin En Çok Sevdiği ve İlk Yapılan Çözün Yolu Olarak Cihazınızı ve Modem’inizi Yeniden Başlatın.

Daha fazla yardım için aygıtınızı, yönelticinizi veya kablolu ağ/DSL modeminizi yeniden başlatmayı deneyin. Her adımdan sonra sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

• iOS aygıtınızı yeniden başlatın.
• Yönelticinizi prizden çıkarıp yeniden takın.
• Kablolu ağ veya DSL modeminizi prizden çıkarıp yeniden takın.

6- Tüm Bunlara Rağmen Cihazınızı Kablosuz Ağa Bağlayamıyor Musunuz?

Aşağıdaki adımları deneyiniz.

Ağ Ayarlarınızı sıfırlayın: Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. Bu işlem, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağlarını ve parolalarını, hücresel ayarları, VPN ve APN ayarlarını da sıfırlar.

 

iphone-ag-ayarlarini-sifirlama

Tüm bu işlemlere rağmen cihazınız düzelmediyse aşağıdaki yorum bölümünden sorununuzu yazarsanız size farklı seçenekler sunan cevaplar verilebilir.

 

Sitemizde misafir yazar olarak yazılarınızı yayınlamak istermisiniz? Cevabınız “evet”se info[at]iphonetamircisi.com mail adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

iPhone Kablosuz Ağa Bağlanmıyor Ne Yapmalıyım?