iPhone Hacklemenin Maliyeti Dudak Uçuklattı

364
iphone hacklemenin maliyeti

iPhone hacklemenin maliyeti dudak uçuklattı fbi bu kadar masrafı boşuna mı yaptı ?

Son dönemlerdeki FBI ve Apple sürtüşmesini hatırlayacaksınız. Bu konuyla ilgili bir çok iddia dile getirildi. Bazı güvenlik uzmanları iPhone’un kolaylıkla kırılabileceğini ve bu olayın tiyatrodan ibaret olduğunu söyledi ancak FBI bu konuda biraz zorlandı. Kurum sonunda akıllı telefonun kilidini Apple’dan yardım almadan açmayı başarsa da bu konu devlete biraz pahalıya patlamış gibi görünüyor.

FBI yöneticisi James Comey ufak bir pot kırarak iPhone’un hacklenmesinde kaç para harcandığını azından kaçırdı. İpucunda Comey iPhone u kırmamızın bedeli yaklaşık olarak benim 7 yıl 4 aylık maaşıma eşit dedi. Reuters ise hemen kolları sıvayarak Comey in maaşını buldu ve iPhone’un kırılmasının maliyetini hesapladı Buna göre FBI telefonun kilidini açmak için yaklaşık 1.3 Milyon dolar harcamış.

Bu harcama çoğu kişi tarafından gereksiz görülse de FBI için bir yatırım sayılabilir. Kurum özellikle son zamanlarda birden fazla iPhone için aynı işlemin yapılmasını isteme potansiyeline sahipti. Şimdi ise kendileri iPhone’a erişebildikleri için bundan sonraki şüpheli durumlarda Apple’a muhtaç olmayacaklar

X iphone hackX fbi iphoneX fbi appleX fbi kaç paraX fbi iphone 5c