iPhone Ekranım Kırıldı

730

iPhone Ekranım Kırıldı. Ne Yapmalıyım? Son gelişen teknolojilere rağmen yinede cebimizde taşıdığımız akıllı telefonların ekranları bir şekilde kırılıyor, çiziliyor veya çatlıyor. Gorilla glass teknolojisinin gelişmesine rağmen, telefonumuzun arka cebimizde olduğunu unutup bir yere oturarak, kimi zaman masadan alırken elimizden kaymasıyla, kimi zaman yürürken elimizden düşürerek vs vs şekillerde kullandığımız iphone ekranlarını kırabiliyoruz. Bu gibi durumlarda aklımıza aşağıdaki sorular gelmiyor değildir…

Kırılan veya çatlayan iPhone ekranını nasıl tamir ettirebilirim?
iPhone ekranını kendim değiştirebilirmiyim?
iPhone alalı ne kadar oldu acaba garantisi devam ediyormu? Garanti devam ediyorsa garanti kapsamında tamir olurmu?
Yakında iPhone Tamircisi varmı?
Tanıdık Telefon Tamircisi bulabilirmiyim?
iPhone tamiri ettirmeden yeni iPhone’mu alsam?
Mahalledeki iPhone tamircisi şu kadar dedi ama acaba beni mi kazıklıyor? vs. vs.

iPhone ekran kırılması ile bir anda kafanızın içinde yukarıdaki gibi yüzlerce soru oluşup hangisini yapacağınıza karar vermek zorunda kalırsınız. Halbuki 10 dk önceye kadar kafanızda ki sorular akşam ne yemek yesem gibi masum düşüncelerdi. Bu kadar olay içinde belki de en kötüsü kırılmaz ekran filmi, sağlam ve iyi para verilmiş bir kılıf takılı olmasına rağmen telefon 100 farklı şekilde düşse belki ufak çiziklerle kurtulabilecekken, 45 derecelik bir açıyla tam köşesinden kaldırım kenarına çarpması…

iPhone’un cam ekranı en hassas parçasıdır ve dolayısıyla en dikkat edilmesi gereken bölümüdür. Her hangi bir ekran kırılması veya çatlamasın da belkide en ideal çözüm size en yakın yetkili servis olacaktır. Fakat ülkemizde İstanbul dışında Apple mağazası bulunmadığı gibi Apple destekten randevu almak bile çok zor. Bu durum da bir sonraki adım olarak Apple’dan yetki almış sertifikalı Apple Teknik Servislerine başvurabilirsiniz. Onlar da tabiki telefonun modeline bağlı olarak hem orjinal parça kullandıklarından hemde ticari giderlerin fazlalığından yeni telefonun neredeyse biraz altına tamir işlemlerini yapmaktadırlar. Özellikle maddi olarak rahat olan bir çok kullanıcı zaten bu tamir fiyatlarını duyunca yeni telefon almayı tercih etmektedir.

Bunların hiç birini yapamadıysanız öncelik arkadaşlar arasında bir telefon tamircisi olan var mı yada telefon tamircisi tanıdığı olan bir arkadaşım var mı sorgusunu çalıştırarak kendi içinizde bir filtreleme yapabilirsiniz. Bu filtreleme sonucunda çıkan 1 sonuç bile sizi bu probleminizi çözmüş gibi sevindirecektir. Hele 2 ve daha fazla arkadaş çıktıysa zaten yazımızın devamını okumayıp aşağıdaki yorum bölümüne arkadaşlarınızın firma ve iletişim bilgilerini yazarak ziyaretçilerimize yardımcı olunuz.

Bir iPhone tamircisi veya telefon tamircisi buldunuz ve cihazınızı gösterdiniz ve bir fiyat aldınız? Peki bu beni kazıklıyor olabilir mi? Aklınıza böyle kötü şeyler getirmeyin %98’i Müslüman olan bir ülkede böyle şeyler olabilir mi canım… Gönlümüzden geçen bu ama siz yine de çevrenizde yoksa internet üzerinden aratarak ortalama bir fiyat sahibi olabilirsiniz. ( Ben ne aratacağım yok mu iPhone Tamircilerinin listesi sizde derseniz çok yakında sitemize eklenecek…) Hatta İstanbul’da bulunan bir çok firma Türkiye’nin her yerinden arızalı ürünleri kargo ile teslim alıp tamir ettikten sonra kargo ile size geri gönderebilmektedir.

Ben onuda istemiyorum elektronikten biraz anlarım iPhone Ekranı satın alıp kendim değiştirmek istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum diyorsanız alın burada size iPhone Ekran Değişim videosu.

 

Not: iPhone, iPad ve diğer Apple ürünlerinin servisi, tamiri, yedek parça satışı yapıyorsanız vergi levhanız varsa aşağıdaki yorum bölümüne firmanızın iletişim bilgilerini ekleyerek kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Her şeyi bizden beklemeyin lütfen 🙂 Eklenen yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.