iPhone Aşırı Isınıyor

1247

iPhone Aşırı Isınıyor. iPhone telefonunuz şarj olurken veya cihazınızın kullanımı sırasında normalden fazla ısınıyorsa bu aşağıdaki sebeplerden dolayı olabilir;

Özellikle uzun süreli telefon görüşmesi yapmak telefonunuzun normalden fazla ısınmasına sebep olmaktadır ve bu normal bir durumdur. Uzun görüşmeler dışında video izlemek ve oyun oynamakta iphone telefonunuzun aşırı ısınmasını tetikleyecektir. Bu işlemler sırasında telefonun işlemcisi normalden fazla ısınacaktır. Bu gibi durumlar yapılan işlemin durdurulmasından kısa süre sonra cihazınız eski durumuna dönecektir. Ayrıca aşırı ısınma durumlarda pil tüketimide normalin üzerine çıkacaktır.

Telefonunuz diğer modeller gibi şarj olurken normalden fazla ısınır. Buda doğal ve dikkate almamız gereken bir durumdur. Unutmayın ki iPhonelar cihaz içindeki ısıyı dışarı atacak şekilde dizayn edilmiştir.

Eğer ciihazınızı güneş altında veya herhangi bir ısı kaynağı yakınında ısıya maruz kalırsa da kendini soğutamayacaktır.

Bu gibi durumlar cihazınızın ısınmasına sebep olan doğal sorunlardır ve çözümleri basittir. Özellikle iphone 3 ve 4 serisinde bu ısınma sorunları normalden fazla yaşanmaktadır. Ayrıca iPhonelarda aşırı ısınmada cihazınızın donanımsal olarak zarar görmesini engellemek için ısı koruması vardır ve telefonunuz bu gibi durumlarda ekranda çıkan uyarı ile kilitlenir ve normal ısı seviyesine gelince kilidini otomatik olarak çözer.

iphone ısınma sorunu

Peki çok ısınan telefon patlarmı? Aslında bununla ilgili olarak yapılmış resmi bir açıklama yoktur. Fakat patlayan telefonlarla ilgili olarak bir çok haber duyulmaktadır. Aslında bu haberler de patlayan telefon değil telefonlarda kullanılan pillerdir. Özellikle uzak doğu menşei orjinal olmayan ucuz piller aşırı ısınmalarından dolayı bir anda patlamakta ve bazı durumlarda telafisi olmayan hasarlara yol açmaktadır. Bu sebeple cihazlarınızda mutlaka orjinal batarya ve şarj cihazı kullanmaya özen gösterin.