iPhone 8’in Çıkış Tarihi Belli Oldu Mu?

176

Apple geçtiğimiz aylar içerisinde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile kullanıcıların karşısına çıktı ancak şimdiden yeni iPhone modeline dair yorumlar gelmeye başladı. iPhone 8 ne zaman çıkacak? Detaylar haberimizde.

Cupertino merkezli şirketin 10. yıl dönümü yaklaşırken ne gibi yeniliklerin geleceği şimdiden merak konusu oldu. Çok kısa süre önce piyasaya sürülen iPhone 7 modellerine dair haberler henüz bitmemişken iPhone 8 gündeme geldi. Şirket 2017 için yeni bir telefon üretecek mi merak ediliyor.

İlk cep telefonunun geliştirilerek tanıtılmasının ardından uzun yıllar geçti ve Steve Jobs sahneye çıkalı on yıl olmak üzere. Onun sunduğu bilgilerin ışığında Apple şirketinin çalışmaları devam etti. Neredeyse her yıl bir iPhone modeli görücüye çıkarken son olarak iPhone 7 ve 7 Plus ile tanıştık. Şirketin 10. yıl dönümüne az bir zaman kalmışken iPhone 8 söylentileri haberlere konu olmaya başladı bile.

Techradar.com sitesinde yer alan haber iPhone 8 Plus için iki farklı modelin olabileceği yönündeydi. Haberde dikkat çekilen bir diğer önemli detay ise iPhone 7 Plus’ın iPhone 7’den daha iyi olduğu, bununda aynı şekilde iPhone 8 Plus için geçerli olabileceğiydi. Sitenin haberinin devamında ise şu bilgilere yer verildi:

apple-iphone-7-plus-03

(Görseller iPhone 7 Plus modeline aittir.)

Teknoloji şirketi Apple’ın uyduğu bazı kurallar mevcut. Bunlardan bir tanesi de geliştirilen modellere verilen isimlendirmeler sırasında ortaya çıkıyor. Dolayısıyla geçmişe bakıldığında yeni telefon modelinin iPhone 7s Plus olma ihtimali göze çarpıyor. Tabii bu durum yıl dönümü için geçerli sayılmayabilir. Tamamen Apple şirketine bağlı diyebiliriz.

Peki, telefon ne zaman piyasaya sürülecek? Bunun içinde net bir bilgi yok. Tahminler ise 2017 yılının sonlarını ya da 2018 tarihini işaret ediyor. Yeni modelin fiyatının yüksek olacağı da iddialar arasında yer alıyor.

Önümüzdeki yılın iPhone 8 için uygun olduğu düşünülürken Apple cephesinden konuya ilişkin herhangi bir bilgi gelmediğini belirtelim. Cupertino merkezli şirketin bir önceki telefonunu takip etmesi durumunda bir S modeli sunması ihtimaller arasında gösterilirken bir defalık bu kuralın dışına çıkılarak iPhone 8 Plus’a atlanabileceği de iddia ediliyor.

Tahminlerin nasıl sonuçlanacağını bilmiyoruz ancak görünen o ki Apple daha telefonla ilgili bir bilgi paylaşmamış iken merak konusu olmayı başardı.