iPhone 8’de Touch Bar Yer Alacak Mı?

284

Teknoloji devlerinden Apple’ın merak edilen iPhone 8 modeline ilişkin yeni iddialar var. Onlardan biri yine Apple’a ait olan ve bir süre önce satışa sunulan Touch Bar’lı MacBook Pro ile ilgili. Detaylar haberimizde.

Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple tarafından geliştirilen ve 2016 yılının sonunda raflarda yerini alan Touch Bar’lı MacBook Pro kullanıcılar ile buluşmaya başlamıştı. Peki, bu cihazın iPhone 8 ile bağlantısı ne anlama geliyor?

Apple inovasyon alanında çalışmalarını sürdüren bir şirket ve adından söz ettirmeyi başarıyor diyebiliriz. Hem Mac hem iOS cihazlarla sektörde yerini alan şirketin haliyle bir sonraki nesil iPhone modelleri de merak konusu ki iPhone 8’de bunlardan biri. Apple hakkında yaptığı yorumlar ve tahminleriyle tanınan analist Ming-Chi Kuo iPhone 8 ile ilgili bazı notlar paylaştı.

Kuo’nun tahminlerine bakarsak, iPhone 8’de 2016 yılının ürünlerinden olan MacBook Pro’da bulunan Touch Bar’ın benzerine yer verilebilir.  Bununla birlikte parmak izi sensörünün yerini güvenlik alanında daha gelişmiş bir biyometrik sensörün alabilir. Sonuç olarak bahsedilen iki detayda dikkat çekici.

mbp13touch-silver-select-201610

Touch Bar ek bir fonksiyon alanı şeklinde nitelendirilebilir ve iPhone cihazında da yenilikçi bir kullanım yapısı sunabilir. iPhone Touch Bar’da sanal tuşlar ve kontrollerinde bulunması bekleniyor ki dokunmatik kontrollere bu şekilde farklı bir bakış açısı gelebilir. Ölçüsel detaylar ise şu şekilde:

Analistin tahmini söz konusu iPhone 8 modelinin ekranının 5.8 inç boyutunda olacağı ve AMOLED, kavisli yapıya sahip ekranın 5.15 inçlik bölümünün görüntü alanı, kalan kısmın ise Touch Bar için konumlanacağı yönünde oldu.

Apple’ın bugüne dek ürettiği ve kullanıcıların beğenisine sunduğu birçok ürünü bulunuyor. Örnek olarak Touch Bar içeren MacBook Pro‘yu gösterebiliriz.  MacBook Pro’nun teknik özellikleri şöyle:

Touch Bar, gümüş ve uzay grisi renk seçenekleri, IPS teknolojisine sahip 13.3 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı ekran; milyonlarca renk desteği ve inç başına 227 piksel yoğunlukla 2560 x 1600 özgün çözünürlük, Wi-Fi, Bluetooth.

Beklenen iPhone 8 modeli ile ilgili net bilgiler henüz bulunmuyor ancak şimdiden bazı tahminler ortaya çıkmış durumda. Apple cephesinden konuya ilişkin bilgiler gelecek mi, bekleyip göreceğiz.

 

kaynak:mediatrend.com.tr