iPhone 8 Yerine iPhone 7S Mi Geliyor?

436

Yeni iPhone modelleri hakkındaki iddialara her gün bir yenisi ekleniyor ve farklı kaynaklardan ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni nesil iPhone’lar hakkında kesin bilgiler olduğunu söylemek zor ancak yine de ortaya atılan söylentiler dikkat çekiyor.

Apple şirketinin kuşkusuz en fazla konuşulan ürünleri arasında iPhone akıllı telefon modelleri yer alıyor. Yıllardır geliştirip piyasaya sürdükleri her cihaz kullanıcıların ilgisini ve beğenisini kazanmayı başardı. Son olarak iPhone 7 ve iPhone 7s ile raflarda yerini alan şirketin sonraki modeline dair net bilgiler olmamasına rağmen şimdiden konuşulmaya başladı. Doğal olarak farklı kaynaklar ve farklı bilgilerde oluşan bir karmaşa mevcut.

Geçmiş döneme baktığımızda ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun bir tahminde bulunduğunu hatırlayabiliriz. Kuo tarafından Cupertino  merkezli teknoloji ve telefon üreticisi şirketin tam üç farklı iPhone modelini çıkarmayı planladığı ve üzerinde çalışılan iPhone modellerinden üçüncüsünün üst düzey olacağı iddia edilmişti. Tabi zaman içerisinde bu iddialara yenileri eklendi.

Telefon ile ilgili son konuşulan husus ise bir hayli ilginç. Kaynak olarak Çinli endüstrinin gösteriliyor ve bir rapora göre Apple cephesinin iki iPhone modelini piyasaya süreceği söyleniyor. Raporun en hassas noktasında Apple’ın iPhone 7s ve 7s Plus’ı satışa çıkarmasının ardından iPhone’un 10.yılına özel bir modeli daha sunacağı yer alıyor.

1463957448989

Çıkarılacak üçüncü iPhone modelinde kavisli ekranın tercih edileceği iddia edilirken ekran paneli olarak da OLED’in adı geçiyor. Kaynaktan gelen bilgilere bakacak olursak ekrana parmak izi de dahil olabilir.

Analist cephesinden gelen yorumlar, farklı kaynaklardan ortaya atılan iddiaların hepsinin birazda olsa kafa karıştırdığını söylemek mümkün. Henüz şirket cephesinden gelen net bir açıklama olmadığından yapılması gereken tek şey beklemek.

Apple’ın adı son dönemde Wall Street’te 1 trilyon dolarlık ilk teknoloji şirketi kim olacak? sorusuyla beraber anılıyor. Teknoloji firmaları arasında değerini açıkça belli eden Apple 622.6 milyar dolarla bu konuda ne kadar iddialı olduğunu kanıtlıyor. Geliştirdikleri ürünler ile dikkat çeken ve piyasanın en büyükleri arasında yer alan diğer firmalar ise Google, Amazon, Facebook ve Microsoft olarak gösterilmişti.

 

Kaynak:Teknokulis