iPhone 8 Tamamen Cam’dan Olacak

976

2017 de gövdesi tamamen camdan oluşan bir iPhone la karşılaşabilirsiniz. Çıkan dedikodulara göre Apple ın 2017 de çıkacak iki sonraki telefonu yani iPhone 8 tamamı cam olan kasaya sahip olacak.

KGI Securities analisti Ming Chi Kuo ya göre Apple ın gövde malzemesinde değişiklik yapmasının nedeni iPhone u rakiplerinin çok önğne geçirmek istemesi. iPhone un büyüme hızınında bi parça düşmesinin arkasındaki nedenlerden birinin iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta yeterince yaratıcı tasarımının olmaması olduğu düşünülüyor. Yeni iPhone’da farklı malzemelerin kullanılması ve yeni işlevlere yer verilmesi  Apple’ın rakipleri karşısında çok uç seviyerlde öne geçmesini sağlaya bilir.

Bununla birlikte camın metalden daha kırılgan olması gibi bir handikap’ı bulunuyor. Cam her ne kadar üst seviye görünüme büyük katkıda bulunsa da telefonunuzu düşürdüğünüzde kırılma ihtimali metal kasaya göre daha yüksek. Apple bu durumu cam arka yüze yer verdiği iPhone 4 ve 4S’te yaşamış, firma çatlayan telefonlarla sık sık karşı karşıya gelmişti.

Yeni bilgiler henüz dedikodudan ibaret olsalar da Kuonun Apple’la ilgili verdiği bilgilerin çoğu zaman doğru çıktığını daha önceki deneyimlerimizden biliyoruz.