iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak?

247

Gün geçmiyor ki Apple hakkında yeni bir iddia daha ortaya atılmasın. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile yeni tanışmış iken şimdiden iPhone 8 söylentileri yayılmaya başladı bile.

Kısa süre önce iPhone kullanıcıları için yeni bir tasarım ve özelliklerle piyasaya sürülen iPhone 7 modelleri ilgi görmüştü ancak yine de satışların eskisi gibi olmadığından şikayet eden şirket yönetiminin Tim Cook üzerinde baskı kurduğu da iddia ediliyordu.

iPhone 8 konusuna döndüğümüzde bunun konuşulmasının çokta sürpriz olmadığını anlayabiliyoruz. Cupertino merkezli teknoloji şirketinin önemli zamanlar için hazırladığı sürprizleri ve her yıl tanıtmaya özen gösterdiği ürünleri göz önüne aldığımızda yeni bir iPhone modelinin gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

2016 yılının sonlarına geldiğimizde San Francisco’daki bir etkinlikte tanıtılan iPhone 7’nin üzerinden fazla bir zaman geçmeden önümüzdeki yıl çıkarılma ihtimali olan iPhone 8 konuşulmaya başlandı.

Apple hakkında çıkan söylentiler iPhone 8 için büyük değişikliklerin yapılacağına işaret ediyor. Techradar sitesinin haberine göre iPhone 7s yerine direkt olarak iPhone 8’de büyük bir hamleyle geçiş yapılabilir. Tasarımın ve özelliklerin yenilenmeye tabi tutulacağı tahmin ediliyor.

Haberde geçmişte tanıtılan iPhone modellerinin tarihine de dikkat çekildi. 2012 Eylül ayında görücüye çıkarılan iPhone 5 ve bu yıl Eylül ayı içerisinde tanıtılan iPhone 8 buna örnek olarak gösterildi. Dolayısıyla iPhone 8 içinde 2017 yılının son çeyreğinin bir anlam ifade edebileceği belirtildi. Telefona dair sızıntılardan biride 5.8 inç büyüklüğünde AMOLED ekrana sahip olacağı yönünde.og

Elbette konuya dair ünlü analist Ming Chi-Kuo’nun bir tahmini var. Ona göre iPhone 8’deki AMOLED ekran kavisli olacak. Samsung sayesinde yakından tanıdığımız ve sıklıkla karşımıza çıkan AMOLED ekranlar canlı renk sunmaları ile biliniyor. Şirket tarafından Samsung Galaxy serisi ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.

Farklı kaynaklardan gelen bilgiler ise Apple’ın henüz bu teknolojiye geçmeyi düşünmediğini gösteriyor. iPhone 8 için olmasa da iPhone 8 Plus’ın bir versiyonunda yer alabileceği söyleniyor.

Şirket cephesinden yeni bir iPhone modeli için açıklama gelmedi.Teknoloji sitelerinde ve haber kanallarında ise çoktan iPhone 8 dillendirilmeye başlandı. Apple’ın önümüzdeki senede farklı bir ürünle kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Bizlerde gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.

(Kaynak:Techradar)