iPhone 7 Sızdırıldı mı

744

Apple, daha piyasaya çikmadan aylar önce telefonlarının sızdırılması ile ünlü firmaların başındadır. Bunun en büyük sebebi ise tabiki ürünün tüm parçalarının taşeron firmalarda yapılmasıdır. Bilindiği gibi Apple tasarım ve yazılımı kendi bünyesinde geliştirse de cihaz üretiminin tamamı Çinli firmalara yaptırılıyor. Bunun sonucuda üretim yapılan fabrika çalışanları para karşılığı üretimi yaptıkları parçaları Çinli firmalarda çalışanların belli ücretler karşılığında üretikleri iPhone parçalarına ait fotoğrafları sızdırıyorlar ve malesef bununda önüne geçilemiyor.  

Apple, satışını yaptığı ürünlerin işlemcisinden içinde kullanılan en ufak vidaya kadar Çin’de ürettirmektedir.

iPhone 7‘ye ait olduğu iddia edilen bir görsel ise kullanıcıların kafasını oldukça karıştırdı. Bu fotoğrafa bakıldığında iPhone 7‘nin tamamen çerçevesiz bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz.

Çerçevesiz yapı ise telefonun küçülmesini de sağlıyor ve iPhone 7 ile iPhone 6S arasında ciddi bir boyut farkı olacak gibi görülüyor. 4,7 inç iPhone 6S kasasına rakipleri 5,5 inç ekran sığdırabilirken Apple’ın böyle bir atılım yapmasını bekliyorduk. Fotoğraf doğruysa iPhone 7‘nin tasarım tarafında büyük bir gelişim gösterdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

iPhone7 Goruntusu Sizdi