iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak?

1064

Apple tarafından üretilen iPhone telefonlar büyük beğeni ve bununla birlikte büyük ilgi topluyor. Piyasaya çıkna modellerinden hemen sonra bir sonraki model hakkında yüzlerce dedikodular teknoloji sitelerinde konuşulmaya başlıyor ve sürekli prototip olarak belirtilen iPhone fotoğrafları internet aleminde dönüyor. Bizde son çıkan model olan iPhone 6’dan sonra merakla beklenen iPhone 7 ne zaman çıkacak sorusunun cevabını arıyoruz.

iPhone 7 ‘nin çıkış tarihi olarak en iyi tahmin 2016 Eylül ayı ortaları olarak bekleniyor. Ayrıca iPhone 7 ile akıllı telefonlarda olan batarya sorunu çözülecek gibi. Ekstra olarak beklenen diğer özellik wireless charging yani kablosuz şarj özelliği olacak. Ekran olarak 4.7 inçlik bir boyuta sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte bazı söylentiler 5 GB Ram kapasitesine sahip olduğu yönünde. 16, 64, 128 GB kapasitelerle piyasaya sürülmesi bekleniyor. iPhone 7 için şu an fiyat tahmini yapmak her zamanki gibi en zor tahmin ve unutmamak gerekiyorki bu özelliklerin yanında başka ne gibi özelliklerin kullanılacağıda belli değil.

 

İPHONE 7 İÇİN BEKLENEN TEKNİK ÖZELLİKLER;

Safir Kristal Cam Ekran

2014 yılında iPhone 6 modelinin safir kristal cam ekran olarak çıkacağı söylentileri gerçek olmadı. Ve görünüşe göre, birçok iPhone kullanıcısının iPhone 6 modelinin kolay çizldiği yönünde şikayeti var. 2014 yılında Apple firmasının safir cam üreten bir şirket ile anlaştığı söylentileri çoğaldı. Bu nedenle, Apple’ın iPhone 7 üzerinde safir kristal cam ekranı kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Kablosuz Şarj

Kablosuz Şarj özelliği Android cihazların bir çoğunda ve Samsung’un yaklaşan amiral gemisi modeli Samsung Galaxy S6’da mevcut olacak. Bu nedenle, Kablosuz şarj özelliği herhangi bir benzer akıllı telefonlarda bulunuyorsa bu, Apple iPhone 7’ye bir katma değer olacaktır.

Geliştirilmiş Pil Ömrü

Android akıllı telefonların pil ömrü her yeni modelde biraz daha artıyor. Buna rağmen iPhone’ların pil ömrü hala beklentilerin altında kalıyor. Ve dahası, android telefonlar en yeni donanım birimleri ile daha az güç kullanan, olağanüstü performans yeteneğine sahip. Ve bu nedenle, Apple daha az güç tüketen işlemci ile pil ömrünü uzatmayı hedefliyor.

Mükemmel Ekran Çözünürlüğü

Samsung telefonlar ile Apple cihazları karşılaştırdığımızda, Samsung cihazların üstün çözünürlük farkı her zaman göze çarpıyor. Teknoloji devi Apple, iPhone 6 Plus modelinde ilk Full HD cihazını sundu. Bu nedenle, önümüzdeki Apple iPhone 7 modeli Quad HD ekrana sahip olabilir.

Force Dokunmatik Ekran

iPhone 7, Force Touch dokunmatik ekran teknolojisi ile sert bir dokunuş ve hafif bir ayırt yeteneğine sahip olacak. Bu özel Force Touch, esnek Retina ekrandaki minik elektrotları kullanarak, hafif bir dokunuş ile güçlü bir basma hareketi arasındaki farkı anlıyor ve istenildiği zaman ekrandaki içeriklerle ilgili belirli kontrollere anında erişim sağlıyor.
Not: iPhone 7’ye ait veriler yabancı kaynaklardan derlenmiş olup gerçek verileri kapsamamaktadır.

İphone 7 su geçirmez mi olacak

Telefonun tanıtılmasına daha uzun bir süre var; ancak telefona ilişkin sıcak gelimeler yaşanmaya devam ediyor. Daha önce iPhone 6 için de benzer durum yaşanmış ve telefonun aylar öncesinden tasarımı ve teknik özellikleri sızdırılmıştı.

Apple’ın bir sonraki telefonu iPhone 7’ye dair yeni bilgiler Çin’den geldi. Öncelikle bileşenlerin %30-35’ini Catcher Technology firması karşılayacak. Firmanın gelecekteki satışlarını analiz eden bir analiste göre iPhone 7’de suya dayanıklı bir kasa kullanılacak. Apple’ın daha önce suya dayanıklılık noktasında elde ettiği patentler iPhone 7’nin suya dayanıklı bir kasaya sahip olabileceği ihtimalini güçlü kılıyor.

DigiTimes tarafından da doğrulanan gelişmeler arasında Apple’ın iPhone 7’de anten çizgilerini kaldıracağı iddiaları da yer alıyor. Apple’ın bu noktada anten çizgilerini gizlemek için yeni bileşik malzemeler temin edeceği konuşuluyor.

iphone-7-1

Daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin…