iPhone 7 Modemini Intele’e Emanet Etti

507
iPhone 7 Modemini Intele Emanet

iPhone 7 modemini Intel’e emanet etti. iPhone 7 için ortalarda dönüp dolaşan bir çok söylentiden biri de iPhone 7 modemini artık Intel tarafından geliştireleceğiydi. Fakat bu açıklamaların ortaya atılmasından sonra hem Apple hemde Intel tarafından her hangi bir açıklama gelmemişti. Qualcomm Ceo’su Steve Mollenkopf’un , çeyrek sonuçlarını paylaştığı etkinlikte yaptığı açıklamalar ise Apple Intel aradındaki ilişkiyi doğrular yöndeydi.

Steve Mollenkopf yaptığı açıklamalarda Qualcomm firmasının ilk çeyrek sonuçlarında büyük bir müşterilerini rakip firmalarına kaptırması sonucu kayıp yaşadıklarını açıkladı. Hem müşterisinin hemde rakip firmanın adını açıklamasa da firmaya kayıp yaşatacak kadar büyük müşterilerinin Apple ve rakiplerinin de Intel olduğu çok büyük olasılık. Konuyla ilgili soruların yönetildiği şirket sözcüsünün de Steve Mollenkopf’un sözleriyle ilgili olarak her hangi bir yorumda bulunmaması da iddiaları onaylıyor anlamında yorumlandı. Steve Mollenkopf yaptığı açıklamarı okumak isterseniz (ingilizce)

Öte yandan Intel’in yaklaşık 1000 kişilik bir ekiple geliştirdiği yeni modemin saniyede 405 Mbit indirme ve 100Mbit upload hızına sahip olacağı konuşulmakta. Buda iPhone’larda kullanılan Qualcoom modemlerle kıyaslandığında çok daha iyi performanslı olduğunu ortaya koyuyor. iPhone 7 ile kullanılacağı açıklanmasa da sektördeki her kes bu modemin iPhone 7 ile geleceğine ve iPhone sahiplerinin bu yeni modem sayesinde yüksek hızlara ulaşacağına kesin gözüyle bakıyor. Yine de tüm bu söylentileri iPhone 7 etkinliğine kadar beklememiz gerekecek. Etkinlikte şu an soru işareti olarak kalan tüm söylentilerin cevaplanacağına şüphe yok.

Peki iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak?

 

 

Bonus: Diğer telefon üreticileri modem ve işlemcilerini tek çip üzerinden kullanırken Apple modem için ayrı çip kullanmakta ve bunu dünyanın en büyük çip üreticilerinden Qualcomm firmasından tedarik etmektedir.