iPhone 7 Konsept Fotoğrafları Yayınlandı.

1050

iPhone 7 Konsept Fotoğrafları Yayınlandı. Bugüne kadar yapılan o kadar söylenti ve spekülasyona rağmen yayınlanan iPhone 7 resimlerinin belki de gerçeğe yakın olanları yayınlandı. Herkesin biran önce çıkması için sabırsızlandığı iPhone 7 modeli için şimdiye kadar ki en gerçekçi olan konsept görselleri yayınlandı. iPhone 7 ve iPhone Plus bu tasarımlarla gelme ihtimalinin çok yüksek olduğu konuşuluyor. Fakat bu söylentilerle birlikte Apple’ın 2 farklı iPhone modeli geleneğini bu yıl da sürdürecek ve iPhone kullanıcılarına iPhone7 iPhone7 Plus modelleri ile çıkacak. Bununla birlikte yine söylenti de olsa bu sene iPhone 7 Plus modelinin adının iPhone 7 Pro olacağı da konuşulan başka bir sızıntı.

iPhone kullanıcılarının söylenti bile olsa korktuğu diğer konu ise cihazlarda kullanılan 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılıp kulaklığın Lightning girişinden bağlanacağı söylentisi. Üzülerek belirtiyoruz ki aslında bu konu söylentiden çıktı ve gerçekliği keşinleşti. Eğer yeni iPhone modeli olacak iPhone 7’den satın alırsanız 3.5mm çıkışa sahip kulaklıkları bağlamak için 3.5mm to Lightning Converter kullanmamız gerekecek. Tabikide aksesuar satmayı çok seven Apple’ın bu adaptörü ne kadar fiyata satacağı henüz bilinmiyor. Bunu fırsat bilen Çin’li üreticiler ise şimdiden kendi marka ve modelleri ile bu ürünlerin siparişi almaya başladılar.

Bu güne kadar yayılan tüm söylentilerin birleştirilmesi sonucu aşağıdaki çizimler ortaya çıktı. Çizimlerin sahibi Apple konseptleri ile bilinen Martin Hajek tarafından bugün yayınlandı. Konsept çizimlerin sızıntılar doğrultusunda gerçeğe çok yakın olarak hazırlandığı belirtmek gerekir.

Önümüzdeki günlerde çizimlerin ne kadar gerçekçi olacağını hep birlikte göreceğiz.