iPhone 7 İçin Yeni İnstagram Özelliği!

531

Sosyal medya dünya genelinde gittikçe popülaritesini artırmaya devam ederken uygulamalar arasındaki bağda kuvvetleniyor. Bunun son örneği sosyal paylaşım platformlarından Instagram ile iPhone 7 arasında yaşandı. Gelen bilgiler iphone 7 kullananların daha güzel fotoğraf paylaşabileceğine işaret ediyor.

İnternette en fazla kullanıcı sayısına sahip uygulamalardan bir tanesi kuşkusuz Instagram. Fotoğraf paylaşımı ile tanınan ve içerisine dahil olan özellikler ile kullanıcılara hitap etmeye devam eden Instagram kısa bir süre önce paylaşılan fotoğrafların yirmi dört saat içerisinde kaybolması ile bilinen hikayeler özelliğine kavuşmuştu. Şimdi ise iPhone 7 sahiplerini ilgilendirecek bir yenilik ile geliyor.

Instagram’ın kurucu ortağı olan Mike Krieger bir açıklama yaptı ve hem iPhone 7 hem de iPhone 7 Plus sahipleri için Instagram’daki yeni özelliğin detayları duyurdu.

Uygulamaya dair yenilik iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Mike Krieger yaptığı duyuruda iPhone 7 sahiplerinin diğer modellere göre daha iyi fotoğraf paylaşabileceğini açıkladı.

Adsız3

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple geliştirip piyasaya sürdüğü telefon, tablet ve bilgisayar modelleriyle ilgi odağı olurken son olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Telefonlara yönelik birde geniş renk aralığında fotoğraf ve video kayıt özelliği sunulmuştu. Yeniliğe Wide Color Capture adı verilmişti ve Instagram’ın da destekleyeceği ifade edilmişti.

Ünlü sosyal paylaşım sitesi Instagram’ın kurucu ortağı olan Mike Krieger, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini kullananların bundan sonra telefonlarının kamera kapasitesinden tamamen yararlanabileceklerini söylerken Instagram’ın son güncellemesi ile beraber Wide Color Capture özelliğinin desteklendiğinin altını çizdi.

Mike Krieger yapmış olduğu açıklamada ayrıca Instagram’ın son güncellemesiyle birlikte geniş renk yakalama desteğinin tüm kullanıcılara aktarıldığını ve kullanılmaya başlandığını belirtti.

Apple’ın satışa çıkardığı iPhone 7 Plus’ta optik zoom ile portre modunu destekleyen çift kameraya yer verilmişti. Gelen duyuru ile beraber Instagram’ın iPhone 7 modellerine vereceği ek destek kesinleşti. Yani bundan sonra iPhone 7 kullanıcılarının diğer kullanıcılara nazaran daha kaliteli fotoğraf paylaşma imkanı olacak.

Cupertino merkezli teknoloji ve telefon üreticisi şirket Apple ile dünyaca ünlü, kullanıcı sayısı ile dikkat çeken Instagram’ın işbirliği sonucu ortaya çıkan bu yeniliği ne gibi özelliklerin takip edeceğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

 

Kaynak:Shiftdelete.net