iPhone 7 Bataryası Nasıl Olacak?

945

Tahimi olarak Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. iPhone 7’nin en çok merak edilen konularından biri olan bataryasına ait bilgiler sızmaya devam ediyor.

Android kullanan ve amiral gemisi olarak tabir edilen telefonların yeni modelleri teker teker piyasaya çıkarken bu sene Kore dışında Çin’inde güçlü markalarının çok büyük yatırımlarla dünyaya açılması telefon sektöründeki rekabeti üst seviyeye çıkardı. Sektördeki büyüyen rekabet sonrası, artan kullanıcı beklentilerini aynı yönde iPhone 7 modelinden beklentiyide oldukça yükseltti.

Son günlerde gelen iPhone 7 hakkındaki duyumlarda tabiki yükselen beklentilerin daha da büyümesine yardımcı olmaktadır. Bugün gelen duyumlar iPhone 7 bataryası ve kamerası hakkında.

Batarya konusunda pek başarılı olamayan iPhone, bu ön yargıyı yeni modelince kırmak istiyor. Fakat yinede çok umutlanmamak gerekiyor gibi. Söylentiler iPhone 7 cihazın 1850 mAh gücünde bir bataryayla geleceğini gösteriyor. iPhone 6s’te kullanılan 1715 mAh’lık batarya ile malesef kullanıcıların büyük bölümü günü tek sarjla tamamlayamıyordu. 1850 mAh’lık batarya ve Apple A10 işlemcinin düşük güç tüketimi ile iPhone 7 telefonların rahatlıkla gün sonunu görebileceği tahmin ediliyor. Bu tabiki 4.5G ve sosyal ağ sitelerinde günde ortalama 4-5 saat geçiren Türk halkı için yeterli olmayacaktır.

iPhone 7 kamerası hakkında sızan bilgilerde ise cihazın çift lens ile geleceği ve 3.5mm kulaklık çıkışının iptal edilip yerine Lightning’in kullanacağı söylenmektedir.