iOS 9.3 Güncellemesinde Hata

530

Apple ın son güncellemesi 9,3 ün sorunları bir türlü bitmiyor 5S lerde çıkan sorun daha yeni çözüldü derken şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi.

şimdi de internet tarayıcısı Safari üzerinden bir linke tıkladığımızda iPhone’umuz  donuyor Özellikle iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kullanıcıları tarafından şikayet edilen bu olay şöyle gerçekleşiyor

Safari den herhangi bir internet sayfası açıyorsunuz. Bir başka bağlantıya gitmek üzere gene herhangi bir linke tıkladığınızda internet tarayıcısı adeta donup kalıyor. Bildirim merkezi ve denetim merkezine erişebiliyoruz ancak Safari’de işlem yapamıyoruz.

Sonra ana menü tuşuna iki kez tıklayarak Safari yi yukarı fırlatarak kapatıp tekrar açmaya çalışıyoruz tabiki bir süre açılmayacak Safari yeniden  açıldığında ise tüm sekmelerin kapatılmış olduğunu görüyorsunuz bu arada 2016 yılındayız

Hatanın özellikle iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta görüldüğü söyleniyor, 3D Touch özelliği nedeniyle meydana geldiğini düşünüyorum açıkçası. 5S i olanlar kendi hatalarınızla mutlu olabilirsiniz tabi şimdilik.

apple2