iOS 9.3.1 Hataları

418

Apple iOS’un son zamanlarda yayınlanan her sürümde bulunan çok sayıda hata sebebiyle kullanıcılarını rahatsız ediyordu. Apple’ın hata çözümlerini içeren güncellemesi olarak çıkan iOS 9.3.1 sürümünde de çıkan hatalar Apple’in yazılım ekibinin daha çok mesai yapması gerektiğini gösteriyor. iOS sistemi kilitlenme, uygulamaların çökmesi, hatta cihazın parolasının devre dışı kalmasına kadar uzanan sayısız hata nedeniyle son bir kaç aydır kullanıcılarını fazlasıyla kızdırıp mağdur ediyordu.

Apple iOS işletim sistemin piyasada oturmuş bir “Stabil İşletim Sistemi” imajının sarsılmaması için apar topar yayınladığı iOS 9.3.1 güncellemesiyle bir çok hatayı düzelttiğini iddia etmişti. Fakat malesef hataların çoğu giderilmiş olmasına rağmen yeni hatalar ortaya çıktı.

En basit hatalardan biri olan telefon güç tasarruf modundayken Night Shift’i etkinleştirebilmenizi sağlayan hilenin düzeltildiğinin açıklanması rağmen bunun düzeltilmediği ve ufak bir hile ile Night Shiftin etkinleştirilebildiğinin görülmesi.

iOS’te hala hatalar olduğuna göre Apple’ın yazılım ekibi için yoğun tempoda geçen çalışma günleri devam edecek gibi gözüküyor.