iOS 9.3.1 Güncellemesi Safari Hatasını Düzeltti

422

iOS 9.3.1 Güncellemesi Safari Hatasını Düzeltti. Apple telefonlarda son zamanlarda meydana gelen sorunların en büyüğü safari kullanımı sırasında linklere tıkladığınızda safari’nin hiç bir işlem yapmamasıydı. Bu sorun için açıklama yapmayan Apple iOS 9.3.1 güncellemesiyle sorunu çözüd.

Peki neydi bu safari problemi? Bu problem Safari, Mail, Mesajlar ve diğer uygulamalardaki web site bağlantılarının açılmasında sorun yaşanmasıydı. Konuyla ilgili olarak Apple’ın destek forumları bu hatadan muzdarip olan yüzlerce kullanıcının şikayet yazısıyla dolmuştuki yeni iOS güncellemesi sorunu çözdü.

Üstelik sorun sadece iPhone cihazınızla birlikte gelen Apple’ın kendi uygulamaları değil sonradan yüklenen uygulamalarıda etkiliyordu. Apple destek forumuna yazan bir kullanıcı hem Safari hem de Chrome’da web sayfa bağlantılarını açamadığını söyleyerek bu sorunu doğrulamıştı. Bazı kullanıcılar ise bir linki açmak için ona tıklattıklarında herhangi bir tepki oluşmadığını, tıklatıp bekletmenin de uygulamanın çökmesine neden olduğunu belirtmişlerdi. En son iPhone modellerinden bu tarz şikayetin daha fazla gelmesi, sorunun şu an için sadece bu telefonlarda olan 3D Touch özelliğiyle ilgili olabileceğini akıllara getirmişti. Apple’ın Twitter’da açtığı destek hesabı @AppleSupport‘a da konuyla ilgili mesaj yağmuru devam ediyor.

Apple Safari ve diğer uygulamalarda bağlantılara dokunduktan sonra uygulamaların yanıtsız kalmasına neden olan sorunu iOS 9.3.1 güncellemesiye sorun olmaktam çıkardı.

Apple cihazınızı iOS 9.3.1 sürümüne yükseltmek için fazla vakit kaybetmeyin.