iOS 10 Nasıl Kullanılır?

414

iOS 10 Nasıl Kullanılır? Kısa süre önce Apple kullanıcılarıyla buluşan iOS 10’a dair nasıl kullanılabilir ipuçlarını bulabileceğiniz yazımızda şirketin vaat ettiği noktalara da değindik.

Beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile beraber sunulan son iOS sürümü 10 piyasada yerini aldı. İndirilen ve kullanılmaya başlanan iOS 10’un detaylarında neler yer alıyor?

Apple’ın bugüne dek çıkardığı en büyük sürüm olarak lanse edilen iOS 10, mesajlar bölümünde yaptığı yenilikler, tasarıma getirdiği farklılıklar ile dikkat çekmeyi başardı. Özellikle haritalar uygulamasını güncelleyen şirket böylelikle daha rahat bir kullanım imkanı sundu. Birde kişisel asistan Siri var.

Mesaj yazmayı sevenler için yepyeni bir özelliği getiren iOS 10 sayesinde el yazısı ile sevdiklerinize iletiler göndermeniz artık mümkün. Bir kağıda yazılmış hissi veren mesajlar alıcıları mutlu edecektir. Aynı zamanda mesaj balonlarının şeklini de değiştirebilirsiniz. Vurgulamak, yüksek sesle söylemek ya da fısıldamak gibi seçenekler artık hizmetinizde.

Görünmez mürekkep ile gizli mesajlar gönderebilir, kaydırma hareketi sayesinde mesajın içeriğini ortaya çıkarabilirsiniz. Tabi birde özel günler var ki balonlarla, farklı animasyonlarla kutlama mesajı gönderebilirsiniz.

Adsız1

iOS 10 yeni model iPhone’lar ile beraber geliyor ancak diğer modeller için ayriyeten yüklemek gerekiyor.

iMessage uygulamaları da yeni sürümle beraber güncellendi. İçerik oluşturmak ve paylaşmak, ödeme yapmak ve çok daha fazlası için sevilen uygulamalara kolayca erişmek mümkün. Üstelik mesajlardan çıkmak zorunda kalmadan.

Apple cihazlara sahip olanların birde Apple kimliğinin bulunması gerekiyor ki hizmetler kullanılabilsin. iOS 10 için uygulama indirmek için gerekli olanlardan biri Apple kimliği. Bunun için ufak bir araştırma yapılarak bilgi sahibi olunabilir.

Ayrıca evin minik bireyleri içinde özel olarak Apple kimlikler oluşturulabilir, böylelikle uygulama ve oyunlar esnasında güvenli vakit geçirmeleri sağlanabilir.

iOS’da yer alan iCloud anahtarlık özelliği sayesinde giriş bilgileriniz korunuyor. Son olarak Akıllı Şehir Rehberi uygulamasına göz atalım. Gidilen yerlere ve en hızlı ulaşım yollarına ilişkin pratik öneriler sunan uygulama sayesinde istenilen bilgilere rahatlıkla ulaşılabilecek.

Çıkartmalar, videoların üzerine eklenecek çizimler gibi daha pek çok özellik iOS kullanıcılarını bekliyor. Detaylı incelemeler için bizi takip etmeye devam edin.

 
iOS 10 Nasıl Kullanılır?

(Kaynak:Techradar)