IOS 10 Geliyor Peki Özellikleri Ne Olacak ?

413

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 10’un çıkmasına az bir süre kala bazı özellikleri şekil kazanmaya başladı.

Bildiğiniz gibi Apple her sene WWDC konferansı düzenlemekte ve bu konferansta iOS işletim sisteminin yeni verisyonu ile karşılaşmaktayız Bu seneki WWDC konferansı hangi tarihte düzenlenecek henüz kesin bir bilgi yok ancak çoğu kaynakta 13 Haziran işaret edilmekte. İşte bu etkinlikte Apple yeni iOS versiyonunu yani iOS 10 u da görücüye çıkaracak. Ancak Apple daha henüz iOS 10’u görücüye çıkarmadan, yeni işletim sistemi hakkındaki söylentiler de artmaya başladı.

iOS 10’da özellikle Fotoğraflar uygulamasında ciddi değişiklikler olacak. Bu değişiklikler içinde kullanıcının direkt olarak EXIF verisini düzenleme yetkisine sahip olacağı böylece fotoğrafların üzerinde istediği herhangi bir alanda oynama yapabileceği gibi son derece önemli yenilikler mevcut.

Bunun yanı sıra IOS for IPhone işletim sistemi içine 74 adet yeni emojinin gelmesi gündemde. Üstelik bu emojiler daha önceden gördüklerimizden biraz daha farklı şekilde olacak.

ios102

Bir diğer ve muhtemelen en önemli özellik ise Çoğu Apple kullanıcısının işe yaramaz uygulamalar gözüyle baktığı ve telefonu aldığınızda yüklenmiş şekilde gelen uygulamalar artık gözünüzün önünde olmayacak. Pek çok kullanıcının bu uygulamaları görmek istemediği ancak silindikleri zaman da diğer uygulamalara ciddi etkileri olduğunu bilinmekteydi. iOS 10 sayesinde kullanıcılar artık görmek istemedikleri uygulamaları gizleyebilecek ya da başkalarının görmesini istemdiğiniz uygulamaları.

iOS 10, WWDC etkinliğinde görücüye çıkacak gibi görülüyor ve şu an için etkinlik tarihi muhtemelen 13 Haziran