iOS 10.2 Güncellemesi Yayınlandı!

438

Apple tarafından yayınlanan iOS 10.2 güncellemesi iPhone ve iPad’ler için yeniliklerle geldi. Yeni TV uygulaması ve mesajlaşma değişikliklerinin dahil olduğu güncelleme iPhone 7 Plus için iOS 10.1 ile beraber yayınlanan Portre Modunu da içeriyor.

iOS 10 bundan kısa bir süre önce yayınlanmış, kullanıcıların hizmetine sunulmuştu. Arkasından gelen güncellemeler ile bazı hatalar giderilmiş, yeni özellikler eklenmişti. iOS’un beta aşamasından itibaren iPhone ve iPad için yenilikler gerçekleştirilmişti. 2017 yılı içinde bir iOS 10.3 beta sürümünün beklendiğini belirtelim.

iOS 10’dan iOS 10.2’ye gelene kadar arada geçen zaman içerisinde pek çok gelişme yaşandı. Peki iOS 10.2 neler getiriyor? 12 Aralık pazartesi günü kullanıma sunulan iOS 10.2 70’den fazla emojiyi içeriyor. Ek kamera ve tv uygulaması ayarları eklenen güncellemede kutlama, sevgi mesaj efektleri ve yeni duvar kağıtları da bulunuyor.

Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple tarafından geliştirilen ve pazartesi günü itibariyle kullanıcılar için yayınlanan güncelleme iPhone için yeni özellikler içeriyor. Akıllı cihazlar aracılığıyla tv şovu ve filmlere erişmek yeni TV uygulaması ile mümkün hale getirildi. Peki bundan önce paylaşılan iOS 10.1 ne gibi yenilikler ile gelmişti?ios-10-2-lead

iPhone 7 Plus için portre moduna sahipti. Ayrıca iletiyi yeniden tekrarlama işlevleri eklendi, hatalar düzeltildi. Ancak iOS 10.1 ile son dönemde bazı eleştiriler geldi. Özellikle arama yapma konusunda sıkıntıların yaşandığı kaydedildi. Kullanıcılardan gelen şikâyetler güncelleme sonrasında başlayan aramaları cevaplayamama ve arama yapma konusundaki soruna yönelikti.

İnternette yapılan yorumların çoğu iOS 10.1’e yönelik eleştirileri içeriyordu ve arama yapmanın neredeyse imkansız hale geldiğine dikkat çekiliyordu. Daha sonraki süreçte ise gözler Apple şirketine çevrilmiş, konuya bir çözüm getirilmesi istenmişti.

Portre modu iOS 10.1 ile beraber gelen en gözde özelliklerden biri olarak gösteriliyordu. Çift mercekli kamera gerektirmesinden dolayı iPhone 7 Plus sahipleri tarafından beğenileceği söyleniyordu.

iOS 10 yayınlandığı günden itibaren dikkat çekmeyi başarmıştı fakat daha sonrasında bazı eleştirilerinde hedefi olmuştu. iOS 10.2’den önce yayınlanan 10.1 güncellemesi şirkete yönelik isteklerin artmasını sağlamıştı. Talepler hatanın giderilmesi, arama yapma konusunda ortaya çıkan sıkıntının giderilmesine yönelikti. Bakalım iOS 10.2 ile beraber ne gibi yorumlar gelecek?

Kaynak:Techradar.com