iOS 10.1.1 Güncellemesi Batarya Sorunu İle Gündemde

0
256

Apple bir süre önce iOS 10 işletim sistemini ve iPhone 7 modellerini tanıtmış, kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Ancak daha sonra  yapılan güncellemelerle beraber kullanıcılardan gelen şikayetler artınca iOS 10 bir kez daha gündeme geldi.

Eylül ayı Apple kullanıcıları için büyük bir merakla bekleniyordu zira iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tanıtılacaktı. Çift kamerası, yeni renk seçeneği ve toza dayanıklı olmasıyla öne çıkan iPhone 7 retina HD ekrana sahipti.

Beklenen iOS güncellemesi ise Kasım ayı ile beraber Apple tarafından sunuldu ancak o günden bu yana kullanıcılardan çeşitli şikayetler gelmeye başladı. Bahsedilen sorunların başında ise iOS 10.1.1 güncellemesinin ardından gelen yazılım hatası sonucu bataryada oluşan problem yer aldı. Bataryada yaşanan sıkıntının yazılımdaki hatadan kaynaklandığı ileri sürüldü. Yapılan yorumlarda hatanın genellikle iPhone 6 serisinde ortaya çıktığına dair notlar bulunuyor.

Apple tarafından getirilen güncellemeler kullanıcılar tarafından merakla incelenirken aynı zamanda bazı sıkıntılarda meydana gelebiliyor. Cupertino merkezli şirketin son yapılan eleştirilere karşı nasıl bir tavır sergileyeceği ve düzeltmenin ne zaman yapılacağı ise merak ediliyor.

og

Kasım ayı itibariyle Apple şirketi tarafından yayınlanan iOS 10.1.1 özelliklerine bir göz atalım.

Yeni güncelleme ile beraber kullanıcılara iPhone 7 Plus için portre modu özelliği sunuldu. Daha önce ortaya çıkan bazı problemlerinde çözüldüğü belirtildi. Güncellemenin boyutu 149,6 MB ve yükleyebilmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden yada iTunes üzerinden işlemlerin tamamlanması gerekiyor.

iOS’un bu yeni güncellemesini alan cihazlar ise şunlar: iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhoneSE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod Touch 6. Nesil.

Apple ile ilgili gelen son haberlerden biri de geçtiğimiz günlerde başlatılan iPhone 6s batarya değişim programıydı. iPhone 6s modelinin kendi kendine kapanması sonucunda batarya kaynaklı olduğu düşünülen sorunu çözmek isteyen şirket bir program başlatmış, bataryaların ücretsiz olarak değiştirileceği duyurulmuştu. iPhone 6 Plus’ların ardından bir diğer tercih edilen model iPhone 6s’te Apple’ın gündemine gelmiş, programlar ile kullanıcıların sorunlarına yönelik çözümler geliştirilmeye başlanmıştı.

 

Kaynak: Ntv.com.tr