Hata 53! iPhone veya iPad’te Hata 53 Nasıl Çözülür?

618
Hata 53 Sorunu

Hata 53! iPhone veya iPad’te Hata 53 Nasıl Çözülür? Hata 53‘ü görürseniz ve iPhone veya iPad aygıtınız ‘iTunes‘a Bağlan‘ ekranında takılırsa neler yapacaksınız? Bu hata hakkında Apple’a açılan dava bile var..

Nedir Bu Sorun?

Mac veya PC’nizdeki iTunes’u kullanarak iOS aygıtınızı güncellemeyi veya geri yüklemeyi denedikten sonra, iTunes’da ve aygıtınızdaki “iTunes’a Bağlan” ekranında hata 53’ü görebilirsiniz. Aygıt güvenlik testini geçemediğinde hata 53 görüntülenir. Bu test, aygıt fabrikadan çıkmadan önce Touch ID’nin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek üzere tasarlanmış olup müşterileri etkileyeceği düşünülmemişti.
Apple, Hata 53’le karşılaşanlara yönelik olarak iOS 9.3 sürümünde bir güncelleme yayımladı. Bu güncelleme, Mac’inizde veya PC’nizde iTunes’u kullanarak aygıtınızı başarılı bir şekilde geri yüklemenize olanak sağlar. Aygıtınızı geri yüklemek ve kurtarmak için bu makaledeki adımları uygulayın. Hata 53 sorununa bağlı olarak garanti kapsamı dışında aygıt değiştirme için ücret ödediğinizi düşünüyorsanız geri ödeme hakkında bilgi almak üzere Apple Destek bölümüne ulaşın.

Ne yapmalısınız?

Mac’inizde veya PC’nizde iTunes açıksa iTunes’dan çıkın.
iOS aygıtınız bilgisayarınıza takılıysa aygıtı çıkarın.
iTunes’un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.
Bir USB kablosu ile iOS aygıtınızı bilgisayara bağlayın.
iTunes’u açın ve aygıtınızı seçin.
iTunes’da Geri Yükleme veya Güncelleme seçeneklerini gördüğünüzde Güncelle’yi tıklayın. iTunes, iOS’u yeniden yüklemeyi ve verilerinizi silmeden aygıtınızı yeniden yüklemeyi dener.1
Apple logosu ekranını geçemiyorsanız, iOS aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayın.2 Geri Yükleme veya Güncelleme seçeneklerini gördüğünüzde Geri Yükle’yi tıklayın.
iOS aygıtınızın Merhaba ekranını gördüğünüzde, ekrandaki adımları izleyerek aygıtınızı ayarlayın.
Daha önce yedeklediyseniz aygıtınızı yedeklemeden ayarlayabilirsiniz.
Touch ID ekranını gördüğünüzde, Touch ID’yi Daha Sonra Ayarla’ya dokunun.
Hata 53’ü görmeden önce aygıtınızdaki Touch ID çalışmıyorsa bu özellik aygıtınızı güncelledikten veya geri yükledikten sonra yine çalışmaz.