Google LG Watch Style ve LG Watch Sport Modellerini Tanıttı!

218

Dünya çapında tanınan şirketlerden Google giyilebilir teknoloji alanında üretimleri devam eden cihazlardan olan akıllı saatler için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket cephesinden son gelen haberler akıllı saatlere yönelik geliştirilen işletim sistemi Android Wear 2.0 versiyonunun yayınlanması ve iki adette akıllı saat duyurusunun gerçekleştirilmesi yönündeydi. İşte detaylar.

Teknoloji sektörü farklı gelişmeler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Geliştirilen ve tanıtılan ürünlere son dönemde giyilebilir teknoloji cihazları da eklendi diyebiliriz. Özellikle akıllı saatlerin alternatifleri artmış durumda. Google bu alana yönelik çalışmalarına devam ediyor ve yeni modelleri görücüye çıkarıyor. Haberimizin konusunu oluşturan Google iki akıllı saatin duyurusunu yaptı ve aynı zamanda Android Wear 2.0’ı yayınladı.

Modellerin isimleri ise şu şekilde: LG Watch Style ve LG Watch Sport. Duyurulan cihazlar Android Wear 2.0 ile gelen ilk akıllı saatler olarak dikkat çekiyor.

lg_watch_style1-e1486571086747

LG Watch Style özellikleri arasında 4 GB depolama alanı, çelik gövde, İtalyan derisi kordon ve 1.20 inçlik ekranın yanı sıra 1.1 GHz işlemci ile 512 MB RAM yer alıyor. Diğer ürün olan LG Watch Sport’ta ise 4 GB RAM, çelik gövde, termoplastik kayış, 1.38 inç ekran ile birlikte 1.1 GHz işlemci, 768 MB RAM mevcut. iki model içinde 240 mAh pil kapasitesi bulunuyor. Aynı zamanda su ve toza dayanıklı.

Bilgiler arasında iki modelinde kısa sürede satışa sunulacağı ve halihazırda 19 farklı modelinde söz konusu işletim sistemi güncellemesini alacağı yer alıyor. Modellerin isimleri ise şöyle:

ASUS ZenWatch 2 ve 3, Casio Smart Outdoor Watch, Casio Pro Trek Smart, Fossil Q Founder, Fossil Q Marshal, Fossil Q Wander, Huawei Watch, LG Watch R, LG Watch Urbane ve 2. nesil modeli Edition LTE, Michael Kors Access akıllı saatleri, Moto 360 2. nesil, Moto 360 for Women, Moto 360 Sport, New Balance RunIQ, Nixon Mission, Polar M600 ve TAG Heuer Connected.

Peki, duyurulan akıllı saatler ilk olarak nerelerde kullanıcılar ile buluşacak?

Cevabı Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Güney Kore, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık olarak vermek mümkün. Satışların önümüzdeki hafta başlayacağı bilgisi paylaşıldı. Türkiye içinse tarih konusuna dair net bilgi bulunmuyor.

 

kaynak:mediatrend.com.tr