Gear S2’yi iPhone ile Kullanabiliyorsunuz

1152

Samsung’un akıllı saati Gear S2 için uzun zamandır beklenen haber geldi. Habere göre Gear S2’ye gelen son güncelleme sayesinde cihaz artık iPhone modelleri ile kullanılabilir duruma geldi.

Güney Koreli üretici Samsung’un CES 2016 kapsamında tanıttığı akıllı saati Gear S2 cihazı kullanan veya kullanmayan bir çok kişi tarafından olumlu yorumlar alınarak çok beğenilmişti. S2’yi beğenenler arasında tabiki de iPhone kullanıcılarıda bulunmaktaydı. Fakat S2’ler malesef iOS desteği sunmuyordu. iPhone kullanıcılarını hedefe alan Samsung S2 için çıkaracağı bir sonraki güncellemede iOS desteği de sunacağını açıklamıştı ve Gear S2 için beklenen güncelleme sonunda yayınlandı.

Belirtilenlere göre son yapılan Gear S2 güncellemesi kapsamında Samsung’un akıllı saati iOS desteği sunmaya başladı.

Çok yakında zamanda tüm dünya genelindeki Gear S2 cihazlarına ulaşması beklenen güncelleme ile birilikte Apple iOS desteği akıllı saate kazandırılmış olacak. Bu hamle ile Samsung Gear S2 piyasadaki Android Wear işletim sistemi kullanan akıllı saatlerin önüne geçmiş olacak. Yayınlanan bu güncelleme şimdilik sadece iOS 8.4 ve üstündeki apple cihazlarında kullanılabilir olacak.