Ekranınızdaki Çizikleri Nasıl Yok Edersiniz?

479

Cep telefonunuzun ekranında oluşan kılcal küçük çizikleri basit bir çözümle nasıl temizleyeceğinizi mi arıyorsunuz? Çizikler konusunda basit ve pahalı olmayan bir çözüm yolumu arıyorsunuz? Tabikide böyle bir yol var.

Çizikler için aşağıdaki ipuçlarımızı takip etmeniz yeterli.

Telefonunuzun ekranındaki çizikleri temizlemek için su ve karbonat işinize yarayacaktır:

1. Bir çay kaşığı su ile iki çay kaşığı karbonatı iyice karıştırın.

2. Oluşan karışımın (Lapa) bir kısmını cep telefonunuzun ekranına sürünüz. Tabikide bu işlem sırada karışımın telefonunuzun düğmelerinin veya açık yerlerinin arasına girmemesine dikkat ediniz. Daha sonra temiz bir bez yardımıyla dairesel hareketlerle çok fazla bastırmadan siliniz.

3. Şimdi de hafifçe nemlendirilmiş temiz bir bezle telefonunuzun ekranı temizleyiniz. Son olarak mikro fiber bez yardımıyla ekranı parlatınız.

Yüzeysel çizikleri bu yöntemle ortadan kaldırmanız mümkün olabilir. Ancak derin çizikler için profesyonel yardıma ihtiyacınız olacaktır.

Bu işlemin aynısını diş macunu kullanarakta yapmak mümkün. Fakat kullanılan diş macunun içinde küçük sert parçalar bulunursa bu ekranınızı daha fazla çizecektir, bu sebepten kullandığınız diş macununa dikkat ediniz.

Bir diğer yöntemde internette bulabileceğiniz özel ekran cilalarıdır. Özellikle yurt dışı alışveriş sitelerinde cilayı uygun fiyatlarla bulabilmeniz mümkündür.

Tabi ki en kesin çözüm çizikler oluşmadan telefonunuz yeniyken güçlü bir ekran filmi ile kaplatmak en kalıcı çözüm olacaktır.