Bu iPhone’da Maksimum Sayıda Ücretsiz Hesap Etkinleştirildi

3535

Bu iPhone’da maksimum sayıda ücretsiz hesap etkinleştirildi Hatasının sebebi kullanmış olduğunuz apple cihazınızda (iPhone veya iPad) daha önceden 3 adet yeni hesap açılmış olmasıdır. Bu konuda Apple firmasına gönderilen mesajlara verilen cevap “That means that you can’t create a new account on this phone. Your only options are to either re-use one of the accounts previously created on your phone, or create a new account to use on a differen iOS device or Mac (running OS X 10.7.2 or later), if you have one.” şeklinde oluyor. Apple kısaca buna bir çözümümüz yok eski hesaplarınızdan birini kullanın yada başka bir ios veya mac cihazında yeni bir hesap açın diyor.

Bazı arkadaşlar hard reset, jalybreak tarzı işlemlerle çözüm arasalarda bu da malesef “Bu iPhone’da Maksimum Sayıda Ücretsiz Hesap Etkinleştirildi Hatası” nın çözümü değil

Çözüm olarak; iCloud hesabını cihazdan oluşturmanız mümkün değil. Hesap oluşturmak için www.icloud.com adresinden yeni icloud hesabı oluşturun ve oluşturduğunuz hesapla cihazınızda giriş yapın. Bu şekilde de sorunu çözemediyseniz artık eş dost bir tanıdığın apple cihazından kendiniz için bir hesap açıp daha sonra bu hesabı kendi cihazınıza tanımlamanız olacaktır.

Peki Apple neden böyle bir uygulamaya gidiyor sorusuna verilen ortak cevap iCloud hesabındaki saklama alanı dolan kullanıcıların yeniden hesap açarak kendilerine fazladan saklama alanı oluşturmalarıdır.