Apple’dan Manyetik Telefon Şarjı

511

Apple laptoplarının en önemli özelliklerinden biri de MagSafe, manyetik şarj sistemini firma laptoplarında zaten kullanıyor ve kabloya takılma durumunda bilgisayarınızın tepetaklak olması engellenmiş oluyor. Manyetik telefon şarjı bu durumda hayal gibi görünmüyor.

Apple şu ana kadar böyle bir ürün çıkarmadı ama aldığı patente bakılırsa bu fikri oldukça benimsemiş gibi gözüküyor. Patente göre bir çok soket tek bir manyetik konektöre bağlanabilecek. Bunun anlamı da bir adaptör ile tüm Apple cihazlarınızı şarj edebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Apple’dan Akıllı Kordon Patenti

Şu anda mevcut olan MagSafe şarj bağlantısı ile yalnızca elektrik iletilebiliyor. Alınan patent uygulamaya geçerse yapılacak tek bir bağlantı ile hem elektrik hem de veri aktarımı yapmak mümkün olacak.

Bildiğiniz gibi büyük firmalar her fikre ait patenti ellerinde bulundurmayı tercih ediyorlar. Bu patent 2014 yılında alınmıştı ancak henüz hayata geçmedi. Her alınan patent uygulanacak diye bir şart yok. Yine de bu faydalı projenin hayata geçmesi hepimiz için kolaylık olacaktır.

Apple’ın Yeni Şarj Aleti Çok Daha Hızlı