Apple Yeni iPhone İçin Çift Objektifli Kamera Üzerinde Mi Çalışıyor?

161

Apple’ın bir sonraki iPhone modeli hakkındaki söylentiler bitmek bilmiyor. Her gün bir yeni iddianın ortaya atılması telefona yönelik merakın artmasına neden oluyor. Bu defa gelen haber şirketin dikey çift objektifli kamera üzerinde çalıştığı yönünde.

iPhone 7S mi yoksa iPhone 8 mi? İsmi ve cismine yönelik henüz resmi açıklamalar gelmediği halde Apple’a ait cihazın hangi özelliklere sahip olacağına dair tahminler devam ediyor. Techradar.com sitesinin haberinde gelecek yıl çıkması beklenen telefon için Apple’ın çift objektifli kamera ve 5 inçlik ekran üzerinde çalışıyor olabileceği iddiaları yer aldı.

Kaynaklardan gelen bilgiler çeşitli ihtimalleri içerisinde barındırıyor ama henüz Apple cephesinden kesin bir bilgi gelmediği için dillendirmenin doğru olmayacağını düşünüyoruz. Ancak tahminlerden bir tanesi şu sıralar gündemde kalacak gibi görünüyor ki o da dikey çift objektifli kamera.

Görünüşe bakılırsa çeşitli yapılandırmalar ve özellikler üzerinde çalışmalar devam ediyor. Dikey kamera tasarımı, kamera yapılandırması ve pil boyutu cihazla ilgili en merak edilen özellikler arasında yer alıyor.

iphone-6s-colors_large

Önümüzdeki yıl Apple’ın ürün yelpazesine eklenmesi beklenen yeni iPhone modeli şimdiden hem kullanıcıların hem de piyasanın dikkatini çekmiş durumda. Tüm bu iddialar bir yana henüz dikey çift objektifli kameranın nasıl çalışacağı ya da hangi ilave ek özelliklere sahip olacağı yönünde fazladan bir bilgi bulunmuyor. Geride kalan süreç içerisinde 3D kamera teknolojisinin iPhone’lara dahil edileceğine yönelik bir sızıntı ortaya çıkmıştı.

iPhone 7S ya da iPhone 8 isminden hangisinin tercih edileceği de ayrı bir merak konusu. Cupertino merkezli teknoloji ve telefon üreticisi şirket Apple’ın yeni iPhone modelleri için OLED ekrana geçiş yapabilme ihtimali de gündemi bir süredir meşgul ediyor. OLED ekran konusunda tanınan isimlerden olan Samsung’la Apple’ın anlaşması durumunda Güney Koreli şirketin gerekli teslimatı yapabilecek kapasitede olduğu söyleniyor.

LCD’nin alternatifi olarak ortaya çıkan ve daha az enerji kullanıyor oluşuyla dikkat çeken OLED ekranlar Samsung’un yanı sıra diğer şirketler tarafından incelenmeye başladı diyebiliriz. Apple cephesinden bu durumla ilgili nasıl bir adımın geleceği merak edilirken son iddia olan kamera konusunda da gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.

 

(Görseller temsilidir.)