Apple Watch İçin Alınan Son Patent Dikkat Çekici!

266

Teknoloji dünyasının ünlü isimlerinden Amerika merkezli şirket Apple aldığı yeni bir patent ile gündeme geldi. Şirket ABD Patent ve Marka Ofisinden Apple Watch için patent aldı. İşte detaylar.

Sektördeki firmalar çalışmalarına ara vermeden devam ederken ürünler için getirilecek yeniliklere ilişkin patentlerde alınıyor. Bunun son örneği ise çıkardığı cihazlar ile haberlerin baş konuklarından Apple oldu. Bir süre önce kullanıcıların beğenisine sunulan Apple Watch için yeni şarj etme metodu geliştirildi. Patentin detaylarında söz konusu cihaz aracılığıyla kayış kısmı kullanılarak Apple Watch’ın şarj edilebileceği yer aldı.

ABD Patent ve Marka Ofisinden alındığı belirtilen patent ile Apple Watch sahipleri için yeni bir şarj etme metodu geliyor. Apple Watch kayışı üzerine yerleştirilecek cihaz ile şart etme imkanı oluşacak.

Patente dair diğer detaylar şöyle: cihazın kayışın arkasına takılması ve kablo yardımı ile Apple Watch’ı şarj etmesi planlanıyor. Apple Watch sahiplerine yönelik alınan patent şarj süresinin uzatılmasından ziyade ek şarj ünitesinin oluşturulmasını esas almış görünüyor.

apple-store-5th-ave_36906

Apple Watch mobil şarj ünitesi olarak değerlendirilebilecek olan cihazın ilerleyen zamanlardaki ihtiyaçlar için önemli fikirler içerdiği belirtiliyor.

Son olarak söz konusu düşüncenin hayata geçirilip geçirilmeyeceğinin henüz bilinmediğini belirtmemiz gerekiyor. Apple’ın patenti almasının sebebi fikri kendileri adına korumak. Bir diğer detay ise alınan patentlerin çoğunun gerçekleşmediği yönünde. Yani Apple içinde soru işaretleri mevcut denebilir.

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple’ın almış olduğu patenti nasıl kullanacağı ise merak konusu. Özellikle akıllı saat biçimleri yönünden şirketin Apple Watch’ın direkt tasarımını kullanmaktan kaçındığı görülüyor. Ancak bu defa durum farklı olabilir. Şirket direkt olarak akıllı saatinin modellemelerini tercih ederek şarj ünitesinin detayları üzerinde çalışmalarını sürdürebilir.

Apple Watch şirketin ürünleri arasında sıklıkla adı duyulanlardan. Son dönemde giyilebilir teknoloji cihazları sektördeki firmaların ilgisini çekmeye devam ederken Apple’da kendisine ait saat modellerini kullanıcılarla buluşturuyor. Akıllı telefon modelleri, laptoplar derken teknolojiyle birleşen diğer alanların ortaya çıkarmış olduğu ürünlerde piyasada kendilerine yer buluyor. Bunlardan biride akıllı saatler. Apple’ın almış olduğu patentin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini ise ilerleyen zamanlarda görmeyi umuyoruz.

 

kaynak:mediatrend.com.tr